poniedziałek, 11 grudnia, 2023

Młodzieżowy Wodny Okrągły Stół we Wrocławiu – zwycięzcy i nagrody

Data:

Udostępnij przez:

W Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis we Wrocławiu odbył się pierwszy Młodzieżowy Wodny Okrągły Stół. W wydarzeniu wzięły udział cztery szkoły średnie, które zaprezentowały swoje projekty dotyczące ochrony wody.

Jury konkursu zdecydowało, że zwycięzcą została klasa 3c i 2b z Liceum Ogólnokształcącego nr XIV we Wrocławiu. Ich projekt zakłada rozbudowę ogrodu deszczowego na terenie szkoły, instalację zbiorników retencyjnych na deszczówkę oraz podjęcie współpracy z działkowcami. Młodzież planuje także warsztaty edukacyjne z uczniami z innych szkół.

Nagroda specjalna dla Zespołu Szkół nr 3

Nagrodę specjalną Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia otrzymała klasa 3b z Zespołu Szkół nr 3 we Wrocławiu. Ich projekt zakłada budowę i utrzymanie ogrodu deszczowego na terenie placówki. Uczniowie otrzymają 10 000 zł.

Konkurs był okazją do wymiany doświadczeń i pomysłów na działania proekologiczne. Młodzi ludzie pokazali, że są świadomi zagrożeń związanych z ochroną wody i chcą aktywnie włączać się w działania na rzecz środowiska.

Kongres Miasto – Woda – Jakość życia

Młodzieżowy Wodny Okrągły Stół był wydarzeniem rozpoczynającym Kongres Miasto – Woda – Jakość życia. Zwycięzcy dzisiejszej debaty zaprezentują się ekspertom i naukowcom w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej.

Zachęcamy do udziału w Kongresie. Darmowa rejestracja i więcej informacji na stronie: www.watercity.com.pl

Źródło: MPWiK

NAJNOWSZE

Powrót pociągów do Świeradowa-Zdroju

Powrót pociągów do Świeradowa-Zdroju

Świeradów-Zdrój, jeden z najsłynniejszych dolnośląskich kurortów, po 27 latach znów będzie miał połączenie kolejowe. Od 10 grudnia 2023 r. pociągi Kolei Dolnośląskich będą kursowały...

POLECAMY