poniedziałek, 11 grudnia, 2023

Mniej Polaków wyjedzie za granicę w czasie wyborów parlamentarnych

Data:

Udostępnij przez:

W październiku 2023 roku odbędą się wybory parlamentarne w Polsce. W związku z tym, turyści planujący wyjazd w tym czasie mogą być zmuszeni do zmiany planów.

Według danych biur podróży, w tym roku na zagraniczne wakacje w październiku zdecydowało się o 1/3 mniej klientów niż w 2019 roku, kiedy również odbywały się wybory parlamentarne.

W czasie nadchodzących wyborów poza Polską będzie przebywać 25 proc. klientów biur podróży, którzy na urlop wybrali październik. W czasie wyborów w 2019 roku poza Polską przebywało 30 proc. takich klientów.

Kto będzie przebywać na zagranicznych wakacjach w czasie tegorocznych wyborów parlamentarnych? To przede wszystkim osoby w wieku 26 – 45 lat (57 proc.). Prawie połowa klientów biur podróży, która zdecydowała się na wyjazd w czasie wyborów spędzi ten czas w Turcji (47 proc.). 16 proc. wyjedzie w tym czasie do Egiptu a 9 proc. – do Grecji. Niewiele mniej, bo 8 proc. do Hiszpanii.

Pobyt za granicą nie oznacza jednak definitywnego pozbawienia się prawa do głosowania. Do 10 października turyści mogą zarejestrować się w zagranicznych obwodach poprzez rządowy serwis e-Wybory i głosować podczas wypoczynku.

Źródło: Travelplanet.pl

NAJNOWSZE

Powrót pociągów do Świeradowa-Zdroju

Powrót pociągów do Świeradowa-Zdroju

Świeradów-Zdrój, jeden z najsłynniejszych dolnośląskich kurortów, po 27 latach znów będzie miał połączenie kolejowe. Od 10 grudnia 2023 r. pociągi Kolei Dolnośląskich będą kursowały...

POLECAMY