sobota, 2 grudnia, 2023

MPK Wrocław inwestuje ponad 17 milionów złotych w remont ulicy Legnickiej

Data:

Udostępnij przez:

MPK Wrocław szykuje się do rozpoczęcia kompleksowego remontu ulicy Legnickiej, co stanowi największą inwestycję w tym roku.

Planowane prace są częścią programu #TORYwolucja. Remont rozpocznie się 18 czerwca i zakończy początkiem września. Najważniejszym etapem remontu będzie modernizacja torowiska i sieci trakcyjnej. Etap ten dotyczy odcinka ulicy Legnickiej od skrzyżowania z ulicą Zachodnią do skrzyżowania z ulicą Niedźwiedzią.

Program TORYwolucja od 2019 roku pozwala na modernizację i remont wielu odcinków wrocławskich torowisk. To ponad 240 mln złotych, które przeznaczyliśmy na zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa podróżnych – wskazuje wiceprezes MPK Wrocław Przemysław Nowicki. – Widać to także w statystykach, bo liczba wykolejeń spadła w ostatnich latach o ponad 80%. Właśnie to udowadnia, że pieniądze te zostały wydane w jak najbardziej właściwy sposób.

MPK planuje również zabudować roślinnością cały odcinek ulicy Legnickiej między Zachodnią a Niedźwiedzią. Tu wybuduje także nowe odwodnienie. Przystanek tramwajowy Niedźwiedzia zostanie objęty tymi pracami, a łączna powierzchnia nowej, ekologicznej nawierzchni wyniesie aż 3558 metrów kwadratowych.

Kolejnym etapem remontu będzie modernizacja przejazdów na skrzyżowaniu ulicy Legnickiej z Kwiską i Małopanewską. Dodatkowo MPK wymieni rozjazd na wysokości zajezdni nr V. Zmiany dotkną także skrzyżowania z ulicą Milenijną, gdzie pojawi się zupełnie nowy rozjazd tramwajowy.

Zgodnie z umową, prace mają potrwać do 9 września. Jednak wykonawca dąży do oddania torowiska do użytku wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Przez czas trwania remontu fragment torowiska ulicy Złotoryjskiej (przystanek „Dolmed”) do ulicy Milenijnej będzie wyłączony z ruchu. Całkowity koszt inwestycji wynosi ponad 17,2 miliona złotych.

Aby umożliwić podróżowanie komunikacją zbiorową w zachodniej części Wrocławia, MPK Wrocław wprowadzi zmiany w trasach tramwajowych. Wszystkie linie tramwajowe przebiegające przez ulicę Legnicką, czyli linie 3, 10, 20, 23 i 31, zostaną skierowane na objazdy w obu kierunkach. Ich trasa będzie prowadzić nowym torowiskiem od ulicy Lotniczej i Milenijnej przez Popowice i Szczepin.Następnie dołączą do stałej trasy na Mostach Sikorskiego oraz Mostach Pomorskich. Natomiast linia 33 zostanie skrócona i będzie kursować do pętli „Wrocławski Park Przemysłowy” przez plac Jana Pawła II i ulicę Legnicką.

Aby zminimalizować niedogodności dla pasażerów, na trasie od placu Jana Pawła II do Pilczyc zostaną uruchomione „zatramwaje”. To autobusy zastępcze linii 733. Autobusy te będą kursować co 4 minuty w szczycie i średnio co 5-6 minut w pozostałych godzinach.

Źródło: MPK Wrocław

NAJNOWSZE

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Wrocławskie centrum handlowe „Swoja Olimpia” zostało zwycięzcą trzydziestej drugiej edycji konkursu architektonicznego „Piękny Wrocław”. Obiekt, zaprojektowany przez pracownię Architektury Głowacki, otrzymał Grand Prix konkursu. Wyniki...

POLECAMY