poniedziałek, 11 grudnia, 2023

Muzeum Narodowe we Wrocławiu – program wydarzeń na najbliższe dni

Data:

Udostępnij przez:

Muzeum Narodowe we Wrocławiu i jego oddziały zapraszają na wydarzenia kulturalne w dniach 7-12.11.2023.

Wśród nich warto zwrócić uwagę na cykl #dziełomiesiąca w Pawilonie Czterech Kopuł, w którym w listopadzie zaprezentowana zostanie rzeźba „Kompozycja” Zofii Glazer-Rudzińskiej.

Muzeum Narodowe we Wrocławiu

  • 11.11, g. 12:00 – spacer tematyczny po wystawie „Sztuka polska XVII–XIX w.”, prowadzenie: Grzegorz Wojturski. Tematem przewodnim oprowadzania będą zagadnienia dotyczące pojęcia patriotyzmu i jego przemian w Polsce od wieku XVII do początków XX wieku.
  • 12.11, g. 12:00 – wykład Anny Zwiech „Ogrody Wrocławia”, w ramach cyklu „Mój Śląsk. Fascynacje”. Ogrodnictwo to jedna z najstarszych dziedzin wiedzy, która z czasem stała się integralnym nurtem w sztuce. Od najdawniejszych czasów po współczesność ogrody stanowią „oazy życia”, gwarantują dobrostan ciała i duszy, pełnią w zbiorowej świadomości rolę wręcz symboliczną.

Muzeum Etnograficzne

  • 12.11, g. 12:00 – warsztaty rodzinne „Pejzaż niczym z bajki”, prowadzenie: Anna Frania. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się, jak dawniej radzono sobie z obrazowaniem 3D. Spróbują też stworzyć własną dioramę.

Pawilon Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej

  • 7.11, g. 14:00 – warsztaty plastyczne „W poszukiwaniu małego pieska”, prowadzenie: Agata Iżykowska-Uszczyk. Warsztaty dla osób z niepełnosprawnością wzroku, poświęcone twórczości Jerzego Kosałki.
  • 10.11, g. 16:00 – oprowadzanie po wystawie czasowej „Szaleństwo rokoka! Fascynacja rokokiem na Śląsku (XVIII–XXI w.)”. Oprowadzanie po wystawie, będącej pierwszą w historii muzealnictwa próbą zaprezentowania zjawiska rokoka na Śląsku.

Źródło: MNWr

NAJNOWSZE

Powrót pociągów do Świeradowa-Zdroju

Powrót pociągów do Świeradowa-Zdroju

Świeradów-Zdrój, jeden z najsłynniejszych dolnośląskich kurortów, po 27 latach znów będzie miał połączenie kolejowe. Od 10 grudnia 2023 r. pociągi Kolei Dolnośląskich będą kursowały...

POLECAMY