czwartek, 30 listopada, 2023

Najciekawsze spotkania autorskie we Wrocławskim Domu Literatury przed wakacjami

Data:

Udostępnij przez:

W drugiej połowie czerwca Wrocławski Dom Literatury przygotował wiele interesujących spotkań autorskich, które mogą być doskonałą inspiracją dla miłośników książek na nadchodzące wakacje i urlopy.

Klub Proza zaprasza na różnorodne wydarzenia z udziałem zarówno autorów polskich, jak i zagranicznych. Serdecznie zapraszamy na interesujące spotkania. 

Rozmowy „Notatnika Teatralnego” 

W poniedziałek, 19 czerwca, o godzinie 19:00 w Klubie Proza odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Rozmowy „Notatnika Teatralnego”. Tym razem Marzena Sadocha i Krzysztof Mieszkowski porozmawiają z Sebastianem Majewskim – reżyserem, dramaturgiem, scenografem, aktorem i dyrektorem ds. artystycznych Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu. Podczas spotkania będziemy mogli posłuchać o najnowszych problemach współczesnego teatru. Wstęp jest bezpłatny.

Spotkanie z Remigiuszem Grzelą 

We środę, 21 czerwca, o godzinie 19:00 Klub Proza gościć będzie Remigiusza Grzelę – prozaika, poetę, dramaturga, publicystę, scenarzystę i autora wielu książek, m.in. biografii prof. Joanny Penson, Oriany Fallaci, Teresy Torańskiej, Kaliny Jędrusik i Stanisława Dygata. Autor porozmawia z Dawidem Szkołą na temat swojej najnowszej książki „Trzy życia Ireny Gelblum”. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

Opowieść o światowym kryzysie wodnym 

W czwartek, 22 czerwca, o godzinie 19:00 Klub Proza zaprasza na spotkanie poświęcone książce Szymona Opryszka pt. „Woda. Historia pewnego porwania”. Autor opowie o przyszłości, która nas czeka, jeśli nie zaczniemy skutecznie działać wobec kryzysu ekologicznego. Wydawnictwo Poznańskie właśnie wydało tę fascynującą publikację. Rozmowę poprowadzi Filip Springer. Wstęp na spotkanie jest wolny.

Podróż do Indonezji 

W Święto Wrocławia, 24 czerwca o godzinie 17:00, Klub Proza zaprasza na podróż do dalekiej Indonezji. Przewodnikiem po tym egzotycznym dla Polaków kraju będzie Marianna Lis, autorka pierwszego polskiego przekładu z języka indonezyjskiego książki „Wędrówka” Intan Paramadithy, wydanej przez wydawnictwo Tajfuny. W rozmowie z tłumaczką Karoliną Bednarz będziemy mieli okazję poznać fascynujące szczegóły o tej niezwykłej podróży. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych i wstęp jest wolny.

Ciekawostki polsko-czeskiego pogranicza

27 czerwca o godzinie 18:00 Klub Proza zaprasza na spotkanie, które połączy ciekawostki związane z polsko-czeskim pograniczem z prezentacją najnowszej książki Zbigniewa Franczukowskiego pt. „Atrakcje Ziemi Kłodzkiej i czeskiego pogranicza. Góry Bystrzyckie i Góry Orlickie” wydanej przez Wydawnictwo PRESSForum. Wojciech Heliński, podróżnik i literat, poprowadzi rozmowę na temat tej publikacji. Wstęp na spotkanie jest wolny.

Premiera książki o Teatrze Kalambur

28 czerwca o godzinie 19:00 zapraszamy na pierwszą wakacyjną premierę Wydawnictwa Warstwy, a mianowicie „My, kobiety z Teatru Kalambur. Herstorie” autorstwa Olgi Szelc. Książka opowiada o legendarnym wrocławskim Teatrze Kalambur i kobietach, które miały w nim swój udział. W spotkaniu wezmą udział autorka oraz bohaterki książki. Dyskusję poprowadzi Joanna Hytrek-Hryciuk. Wstęp jest bezpłatny.

Źródło: Wrocławski Dom Literatury

NAJNOWSZE

POLECAMY