czwartek, 30 listopada, 2023

Noc Innowacji w Dolnośląskim Centrum Druku 3D

Data:

Udostępnij przez:

Druk 3D to jedna z najnowocześniejszych technologii, która ma coraz szersze zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Podczas Nocy Innowacji będzie można zobaczyć, jak działają drukarki 3D i jakie produkty można z nich wytwarzać.

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie, podczas którego będzie można poznać najnowsze technologie i zobaczyć je w akcji!

W programie:

  • Pokazy technologii druku 3D
  • Pokazy robotyki
  • Warsztaty dla dzieci i dorosłych
  • Zwiedzanie hali DC3D

W programie wydarzenia zaplanowano pokazy druku 3D w różnych materiałach, takich jak plastik, metal czy żywica. Będzie można również zobaczyć, jak drukowane są przedmioty użytkowe, biżuteria czy nawet implanty medyczne.

Oprócz druku 3D, na uczestników czekają pokazy robotyki. Zobaczymy łazika marsjańskiego, malujące roboty i robo-psa. Będzie można również nauczyć się latać dronem, strzelać z laserowego karabinka i spróbować swoich sił w liofilizacji owoców.

Dla dzieci przygotowano specjalne warsztaty z budowania z drewnianych klocków w systemie Linden. Będą mogły również nauczyć się lutowania i poruszania w wirtualnej rzeczywistości.

Podczas Nocy Innowacji będzie można również zwiedzić halę Dolnośląskiego Centrum Druku 3D z przewodnikami, którzy opowiedzą o tajnikach tej szybko rozwijającej się technologii.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji.

Źródło: DPIN

NAJNOWSZE

POLECAMY