sobota, 2 grudnia, 2023

Nowa trasa tramwajowa przez Popowice

Data:

Udostępnij przez:

15 maja 2023 roku zostanie uruchomiona nowa trasa tramwajowa w ciągu ulicy Długiej i Popowickiej.

Po przeprowadzonych spotkaniach, rozmowach oraz otrzymanych uwagach mieszkańców, przez Popowice nowym torowiskiem pojadą 2 linie tramwajowe. Obie linie będą kursowały z częstotliwością w szczycie co 12 min. każda – czyli na nowych przystankach na Popowicach tramwaj pojawi się co 6 min.

Pierwsza linia nr 19

Linia tramwajowa łącząca Kozanów z placem Grunwaldzkim i dalej z Halą Stulecia. Linia ta pojedzie dokładnie tą samą trasą co obecny autobus C, a nawet jeszcze dalej. Jej zaletą będzie to, że zapewni bezpośrednie i niezawodne połączenie Kozanowa z placem Grunwaldzkim w 100% po wydzielonym torowisku tramwajowym i zastąpi wspominany autobus linii C.

Nowa trasa tramwajowa przez Popowice
Źródło: UM Wrocław – Tramwaj przez Popowice

Druga linia nr 32

To dzisiejsza linia 32, która zamiast jechać ulicą Legnicką, pojedzie ulicą Popowicką i dalej przez wyremontowane mosty Pomorskie, przystanek Rynek i Świdnicka, dalej ulicą Widok i Kołłątaja do osiedla Gaj. Taka zmiana trasy linii 32 zapewni oczekiwane od lat przez mieszkańców Kozanowa połączenie z centrum. Przy tej okazji – dla uporządkowania numeracji naszych wrocławskich linii, wraz ze zmianą trasy 32, zmienimy jej numer na 18.

Źródło: UM Wrocław

NAJNOWSZE

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Wrocławskie centrum handlowe „Swoja Olimpia” zostało zwycięzcą trzydziestej drugiej edycji konkursu architektonicznego „Piękny Wrocław”. Obiekt, zaprojektowany przez pracownię Architektury Głowacki, otrzymał Grand Prix konkursu. Wyniki...

POLECAMY