wtorek, 12 grudnia, 2023

Nowa wystawa „ZIEMIA PAMIĘTA”

Data:

Udostępnij przez:

Legnicka Galeria, we współpracy z Fundacją FLOWLAND oraz OP ENHEIM, otwiera drzwi do fascynującej podróży przez sztukę, historię i współczesność. Zapraszamy na wystawę o wymownym tytule „ZIEMIA PAMIĘTA”.

1 września o godzinie 18:00 odbędzie się wernisaż, który otworzy drzwi do tej niezwykłej ekspozycji. Wydarzenie to nie tylko pozwoli nam zanurzyć się w sztuce, ale także będzie okazją do spotkania z samymi artystami. Następnego dnia, 2 września o 12:00, odbędzie się spotkanie z twórcami, gdzie będziemy mieli szansę poznać kulisy ich prac i dowiedzieć się, co skłania ich do tworzenia.

Centralnym elementem wystawy jest tona ziemi, która nie tylko nawiązuje do nazwy wydarzenia, ale również symbolizuje głębokie związki człowieka z ziemią jako miejscem narodzin, życia i pamięci. Wystawę wypełnią prace artystów, takich jak Lisa Maria Baier, Theo Guicheron, Patrycja Plich, Oscar Lebeck, Bartłomiej Puch, Viktoriia Tofan oraz Anastasiia Zazuliak. 

Dodatkowo w trakcie wernisażu odbędzie się wyjątkowy performens autorstwa Theo Guicherona i Patrycji Plich. Artyści odczytają wiersze, które wpisują się w kontekst wystawy, tworząc niezwykłe przeżycie dla zmysłów.

Kuratorką wystawy jest Jagna Domżalska, historyczka sztuki. Wystawę możemy podziwiać w Galerii RING w Legnicy do 8 października 2023 roku. Wstęp wolny. 

Źródło: Galeria Sztuki w Legnicy

NAJNOWSZE

Powrót pociągów do Świeradowa-Zdroju

Powrót pociągów do Świeradowa-Zdroju

Świeradów-Zdrój, jeden z najsłynniejszych dolnośląskich kurortów, po 27 latach znów będzie miał połączenie kolejowe. Od 10 grudnia 2023 r. pociągi Kolei Dolnośląskich będą kursowały...

POLECAMY