czwartek, 30 listopada, 2023

Nowe możliwości edukacyjne dla dzieci z Ukrainy

Data:

Udostępnij przez:

Fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty poszerza swoje działania edukacyjne, wprowadzając innowacyjny projekt na wrocławskim gruncie. Powstało Ukraińskie Centrum Edukacji, nowa przestrzeń dla uczniów z Ukrainy.

Po owocnym roku doświadczeń z prowadzenia klas przygotowawczych dla dzieci z Ukrainy, fundacja postanowiła poszerzyć swoją ofertę edukacyjną. Przygotowano ambitny plan, który ma zaspokoić rosnące potrzeby uczniów i ich rodziców. Ukraińskie Centrum Edukacji zyskało wyjątkową przestrzeń w biurowcu Green Tower A przy ul. Śrubowej 1 we Wrocławiu. To efekt wsparcia firmy Nokia, która bezpłatnie udostępniła pomieszczenia na cele edukacyjne.

Centrum skupia się na uczniach w wieku od 7 do 14 lat, przygotowując ich do aktywnego uczestnictwa w polskim systemie oświaty. Oprócz intensywnych lekcji języka polskiego, uczniowie otrzymują kompleksową naukę w przedmiotach podstawowych, dostosowaną do ich wieku i zdolności. Dzięki zespołowi nauczycieli i pedagogów zarówno z Polski, jak i Ukrainy, uczniowie bez trudu przekonają się do nowego środowiska edukacyjnego. Nauka w Centrum jest całkowicie darmowa.

Centrum tworzymy po to, aby ułatwić dzieciom nie mówiącym po polsku edukację. U nas mają aż 12 godzin zajęć z nauki języka polskiego i nawet panie nauczycielki i opiekunki z Ukrainy uczą się języka polskiego wraz z uczniami – tłumaczy Ewa Minakowska, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Leonardo, której oddziałem zamiejscowym będzie Ukraińskie Centrum Edukacji. – Oprócz nauki języka polskiego realizujemy także podstawę programową. Jeśli dzieci mają trudności ze zrozumieniem słów i pojęć, już z konkretnych przedmiotów, z pomocą przychodzą im ukraińscy nauczyciele.

Poza edukacją, Centrum oferuje też zajęcia świetlicowe oraz dodatkowe, które rozwijają pasje i zainteresowania uczniów. Ta sprawdzona formuła jest realizowana we wszystkich placówkach fundacji. Rodzice zainteresowani ukraińskim programem nauczania mają powód do radości. Współpraca z ukraińską szkołą podstawową w Charkowie umożliwia uczniom zdalny dostęp do lekcji. To cenna okazja na zdobycie podwójnego świadectwa na koniec roku.

Wszystkich zainteresowanych edukacyjną inicjatywą zapraszamy na Dzień Otwarty 28 sierpnia.

Źródło: OOO

NAJNOWSZE

POLECAMY