poniedziałek, 11 grudnia, 2023

Nowe pracownie mammograficzne na Dolnym Śląsku

Data:

Udostępnij przez:

Centrum Onkologii we Wrocławiu wspólnie z Samorządem Województwa Dolnośląskiego uruchomiło cztery nowe pracownie mammograficzne. Powstały one w miejscowościach, w których dotąd nie było dostępu do stacjonarnych badań przesiewowych w kierunku raka piersi.

Nowe pracownie powstały w Trzebnicy, Strzelinie, Lwówku Śląskim oraz Lubaniu. Rejestracja do pracowni ruszy 2 listopada br. 

Od 1 listopada 2023 roku do programu profilaktyki raka piersi będą uprawnione kobiety w wieku 45-74 lat. Dotychczas badania mammograficzne były dostępne dla kobiet między 50 a 69 rokiem życia.

Badanie mammograficzne jest bezpłatne i nie wymaga skierowania. Może je wykonać każda kobieta w wieku 45-74 lat, która nie ma przeciwwskazań medycznych.

Wszystkie badania wykonane w nowych pracowniach będą przesyłane do Dolnośląskiego Centrum Onkologii, gdzie doświadczeni radiolodzy z Centrum Chorób Piersi poddadzą analizie wykonane zdjęcia mammograficzne. To pierwsza taka sieć w Polsce zakładająca centralizację danych badań mammograficznych.

Źródło: DCOPiH

NAJNOWSZE

Powrót pociągów do Świeradowa-Zdroju

Powrót pociągów do Świeradowa-Zdroju

Świeradów-Zdrój, jeden z najsłynniejszych dolnośląskich kurortów, po 27 latach znów będzie miał połączenie kolejowe. Od 10 grudnia 2023 r. pociągi Kolei Dolnośląskich będą kursowały...

POLECAMY