poniedziałek, 11 grudnia, 2023

Opony zimowe – jak dbać o bezpieczeństwo na drodze?

Data:

Udostępnij przez:

Według badania rankomat.pl, 67% polskich kierowców zmienia opony na zimowe. Jest to najlepszy wybór, jeśli chcemy zapewnić sobie bezpieczeństwo na drodze w trudnych zimowych warunkach.

Opony zimowe zapewniają lepszą przyczepność na śniegu i lodzie, co skraca drogę hamowania i zmniejsza ryzyko wypadku.

Nie wszyscy kierowcy zmieniają opony na zimowe w tym samym czasie. Najwięcej osób, bo aż 48%, decyduje się na wymianę w listopadzie. 23% kierowców wymienia opony już w październiku, a 6% czeka do grudnia. Część osób czeka na wystąpienie konkretnych zjawisk atmosferycznych, takich jak spadek temperatury poniżej 7°C lub pojawienie się śniegu.

Dlaczego warto dbać o odpowiednie ogumienie?

Opony o odpowiedniej grubości i konstrukcji skracają drogę hamowania pojazdu, pozwalają na większą kontrolę nad autem, a co za tym idzie zwiększają bezpieczeństwo na drodze. Co więcej, mają też przełożenie na mniejsze zużycie paliwa, a co za tym idzie oszczędności przy tankowaniu.

Choć ogumienie całoroczne jest wygodniejszym rozwiązaniem, to nie w każdej sytuacji jest to bezpieczny wybór. Opony zimowe zapewniają lepszą przyczepność na śniegu i lodzie, co jest szczególnie ważne w naszym kraju, gdzie zimy są często śniegowe.

Źródło: Rankomat

NAJNOWSZE

Powrót pociągów do Świeradowa-Zdroju

Powrót pociągów do Świeradowa-Zdroju

Świeradów-Zdrój, jeden z najsłynniejszych dolnośląskich kurortów, po 27 latach znów będzie miał połączenie kolejowe. Od 10 grudnia 2023 r. pociągi Kolei Dolnośląskich będą kursowały...

POLECAMY