sobota, 2 grudnia, 2023

Otwarcie ofert w przetargu na budowę odcinków S8

Data:

Udostępnij przez:

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła oferty w przetargu na zaprojektowanie i wybudowanie trzech odcinków drogi ekspresowej S8.

Wyłonieni wykonawcy będą mieli 39 miesięcy na zrealizowanie zadania z wyłączeniem okresów zimowych. Prace obejmą projektowanie i budowę:

  • dwujezdniowej drogi ekspresowej,
  • obiektów inżynieryjnych,
  • systemu odwodnienia,
  • oświetlenia drogi oraz urządzeń ochrony środowiska

Ponadto, w planach jest budowa przejść dla zwierząt oraz systemu zarządzania ruchem.

Jakie było zainteresowanie przetargiem?

  • Kobierzyce Północ – Kobierzyce Południe: 12 ofert
  • Kobierzyce Południe – Jordanów Śląski: 12 ofert
  • Jordanów Śląski – Łagiewniki Zachód:  13 ofert

Odcinek Kobierzyce Północ – Kobierzyce Południe będzie prowadził nowym śladem po zachodniej stronie istniejącej DK8. Droga będzie przechodzić przez tereny gminy Kobierzyce na długości około 7,5 km.

Kolejny odcinek Kobierzyce Południe – Jordanów Śląski będzie przebiegać nowym śladem po zachodniej stronie istniejącej DK8 na długości około 13,8 km. Droga przetnie obszary gmin: Kobierzyce, Kąty Wrocławskie, Sobótka i Jordanów Śląski.

Natomiast odcinek Jordanów Śląski – Łagiewniki Zachód będzie miał długość około 11,2 km i zostanie poprowadzony nowym śladem po zachodniej stronie istniejącej DK8. Droga będzie przechodzić przez tereny gmin Jordanów Śląski i Łagiewniki.

Ostatecznym celem jest zrealizowanie drogi ekspresowej S8 na całym 87-kilometrowym odcinku, łączącym Wrocław z Kłodzkiem. W planach jest również dalsze przedłużenie S8 od Kłodzka do Boboszowa i granicy z Czechami, zgodnie z Rządowym Programem Budowy Dróg Krajowych do 2030 roku.

Źródło: GDDKiA

 

NAJNOWSZE

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Wrocławskie centrum handlowe „Swoja Olimpia” zostało zwycięzcą trzydziestej drugiej edycji konkursu architektonicznego „Piękny Wrocław”. Obiekt, zaprojektowany przez pracownię Architektury Głowacki, otrzymał Grand Prix konkursu. Wyniki...

POLECAMY