czwartek, 30 listopada, 2023

Panthers Wrocław pokonują Berlin Thunder

Data:

Udostępnij przez:

Panthers Wrocław zwyciężyli nad Berlin Thunder. Wrocławski zespół wygrał 15:12 w meczu, który decyduje o dalszym losie w European League of Football.

Zwycięstwo trzema punktami utrzymuje wrocławian w grze o awans do fazy play-off. Choć teraz zależą one od wyników innych zespołów. Wynik tego starcia był kluczowy dla pozycji obu zespołów w tabeli konferencji wschodniej. Jeśli Berlin Thunder wygrałby, zapewniłby sobie awans do fazy pucharowej. Natomiast wygrana Panter różnicą większą niż 10 punktów dałaby im pewne miejsce w play-off.

Jestem dumny z postawy naszego zespołu. Pokonaliśmy bardzo silnych Berlin Thunder, musząc radzić sobie bez dwójki amerykańskich zawodników. Nasza defensywa zagrała niesamowite spotkanie. Co prawda nie mamy w swoich rękach awansu do play-offs, jednak zrobimy wszystko, aby pokonać Fehervar Enthroners w ostatnim meczu sezonu zasadniczego – mówi Dave Christensen, trener główny Panthers Wrocław.

Spotkanie było defensywne i wyrównane. Przyłożenia dla Panthers Wrocław zdobyli Maciej Krupa oraz Kacper Jaszewski. Ostateczne zwycięstwo zostało przypieczętowane przez Jakuba Ałdaśa, który zdobył trzy punkty z celnego kopnięcia po przechwycie piłki wykonanym przez Macieja Jabłońskiego.

Ostatni mecz sezonu zasadniczego odbędzie się przeciwko Fehervar Enthroners. Wrocławianie mieli już wcześniej okazję pokonać tę węgierską drużynę, wygrywając aż 63:33. Mecz będzie transmitowany na sportowych kanałach Polsatu o godzinie 16.20. Faza play-off European League of Football rozpocznie się tydzień po tym spotkaniu.

Źródło: Panthers Wrocław

NAJNOWSZE

POLECAMY