czwartek, 30 listopada, 2023

Panthers Wrocław przegrywają z Vienna Vikings, ale nadal mają szanse na awans

Data:

Udostępnij przez:

W ostatniej kolejce European League of Football doszło do emocjonującego starcia pomiędzy Panthers Wrocław a Vienna Vikings. Mimo że wrocławski zespół nie zdołał odnieść zwycięstwa, jego występ zapewnił kibicom niezapomniane chwile. Ostatecznie, po wyrównanej walce, to mistrzowie Europy, Vienna Vikings, wygrali 24:21.

Spotkanie było pełne zaskakujących zwrotów akcji i dynamicznej gry. Panthers Wrocław rozpoczęli mecz z determinacją, a ich wysiłki nie poszły na marne. Choć gospodarze otworzyli wynik, to wrocławianie zdołali wyjść na przerwę z przewagą 21:10. Dużym wkładem w ich sukces był fenomenalny występ Dawida Brzozowskiego, który dwukrotnie zdobył punkty dla swojej drużyny. Daniel Bender również zasłużył na wyróżnienie, przechwytując piłkę i przemierzając pole na 75 jardów, by wpisać się na listę strzelców.

Jestem dumny ze sposobu, w jaki nasz zespół zagrał przeciwko jednej z najlepszych drużyn w European League of Football. Wyglądaliśmy bardzo dobrze w pierwszej połowie, jednak mecz trwa 60 minut, dlatego musimy popracować nad naszą postawą w końcowej fazie meczu. Po raz pierwszy zanotowaliśmy tak dużą liczbę strat, co okazało się bardzo kosztowne. Jestem pewien, że nasza drużyna w pełni wykorzysta tygodniową przerwę i będzie świetnie przygotowana na wyjazd do Pragi – mówi Dave Christensen, trener główny Panthers Wrocław.

Niestety, druga połowa meczu przyniosła zmianę dynamiki. Vienna Vikings wzmocnili swoją grę, a obrona Panthers Wrocław miała trudności z powstrzymaniem ich ataku. Austriacy zdołali zdobyć kolejne punkty, podczas gdy ofensywa wrocławian nie znalazła skutecznych rozwiązań na postawę rywali. Mimo determinacji i zaangażowania, Panthers Wrocław nie zdołali utrzymać prowadzenia i musieli uznać wyższość Vienna Vikings.

Pomimo tej porażki, wrocławianie nadal mają duże szanse na awans do fazy play-off European League of Football. Kolejnym przeciwnikiem będzie zespół Prague Lions, z którym zmierzą się za dwa tygodnie w Pradze. Wszystkich fanów Panthers Wrocław oraz miłośników futbolu amerykańskiego zapraszamy do śledzenia transmisji na sportowych kanałach Polsatu.

Źródło: Panthers Wrocław

NAJNOWSZE

POLECAMY