czwartek, 30 listopada, 2023

Panthers Wrocław z nowym kontraktem dla Dave’a Christensena

Data:

Udostępnij przez:

Panthers Wrocław przedłużyli kontrakt ze swoim trenerem głównym, Dave’em Christensenem, o kolejne dwa lata. Amerykanin, który objął stery wrocławskiego zespołu w listopadzie 2022 roku, poprowadzi drużynę także w sezonach 2024 i 2025.

Christensen szybko wprowadził Panthers Wrocław do europejskiej czołówki. W swoim pierwszym sezonie na czele zespołu wywalczył awans do fazy play-off European League of Football. W tym roku wrocławianie zajmują trzecie miejsce w tabeli i mają realne szanse na zdobycie mistrzostwa Europy.

W tym sezonie Panthers Wrocław mają bilans 8 zwycięstw i 4 porażek. Amerykanin zmodernizował drużynę, wprowadzając nowe rozwiązania taktyczne i szkoleniowe. Wrocławianie mogą pochwalić się m.in. najlepszym bilansem zmian posiadania piłki oraz jedną z najskuteczniejszych gier biegowych w lidze.

Christensen ma blisko 40 lat doświadczenia w amerykańskim futbolu. W trakcie swojej kariery pracował w sztabach szkoleniowych takich zespołów jak Washington Huskies, Toledo Rockets, Missouri Tigers, Wyoming Cowboys, Utah Utes, Texas A&M czy Arizona State. Przed dołączeniem do Panthers Wrocław nigdy nie trenował zespołu w Europie.

Źródło: Panthers Wrocław

NAJNOWSZE

POLECAMY