sobota, 2 grudnia, 2023

PepsiCo otwiera nową fabrykę w Świętem k. Środy Śląskiej!

Data:

Udostępnij przez:

PepsiCo otworzyło w Świętem k. Środy Śląskiej nowy zakład produkcyjny o wartości ponad 1 mld zł. Fabryka ma dostarczać przekąski Doritos na 20 rynków europejskich.

Zakład jest najbardziej zrównoważonym i innowacyjnym obiektem PepsiCo w UE. Wartość inwestycji w rozwiązania ekologiczne to 30,3 mln zł. Fabryka zatrudni ok. 450 osób, przeważnie z regionu. Hala produkcyjna zajmuje 23 000 m2, a magazyn pomieści 8 800 palet chipsów. Zakład korzysta z gospodarki obiegu zamkniętego, planując osiągnięcie zerowej emisji netto do 2035 roku. Lokalizacja obiektu w Świętem skróci trasy transportu o ponad 4,5 mln km rocznie i zmniejszy emisję CO2 w łańcuchu dostaw.

Z dumą informujemy, że w niecałe 20 miesięcy od wmurowania kamienia węgielnego, w zakładzie PepsiCo w Świętem koło Środy Śląskiej ruszyła produkcja chipsów ziemniaczanych oraz nachosów Doritos. To bardzo ważny dzień dla wszystkich pracowników PepsiCo, w tym szczególnie dla ponad 150 osobowego zespołu projektowego – powiedział Tomasz Grzelczyk, starszy dyrektor E2E Supply Chain w PepsiCo.

Zakład będzie posiadał trzy nowoczesne linie produkcyjne, w tym jedną do produkcji nachosów Doritos – pierwszą w Polsce. Linie te wykorzystują zieloną energię i wysoki stopień robotyzacji. Zakład ma również system odzysku ciepła z procesu smażenia ziemniaków, korzysta z elektrycznego kotła parowego oraz generuje biogaz w procesie oczyszczania ścieków. Woda jest oszczędzana i poddawana recyklingowi, a deszczówka jest zbierana i wykorzystywana w procesach technologicznych. Zakład osiągnie pełną funkcjonalność w 2025 roku.

Źródło: PAP Mediaroom

NAJNOWSZE

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Wrocławskie centrum handlowe „Swoja Olimpia” zostało zwycięzcą trzydziestej drugiej edycji konkursu architektonicznego „Piękny Wrocław”. Obiekt, zaprojektowany przez pracownię Architektury Głowacki, otrzymał Grand Prix konkursu. Wyniki...

POLECAMY