poniedziałek, 11 grudnia, 2023

PGE Energia Ciepła realizuje transformację ciepłownictwa

Data:

Udostępnij przez:

Grupa PGE od 2018 roku realizuje proces modernizacji elektrociepłowni w największych miastach Polski.

Efektem tego jest oddanie do użytku nowoczesnych niskoemisyjnych źródeł kogeneracyjnych w Kielcach, Bydgoszczy i Zgierzu. Do końca 2023 roku firma zakończy inwestycje w źródła gazowe w Gorzowie Wielkopolskim, Rzeszowie i Wrocławiu, a na początku 2024 r. w Lublinie i Siechnicach.

W tym roku PGE Energia Ciepła oddała do eksploatacji trzy inwestycje. W maju uruchomiła kotłownię gazową w Kielcach. Pozwoliła ona na całkowite wyłączenie kotłów węglowych w tym mieście. W lipcu w Bydgoszczy do eksploatacji weszła nowoczesna, niskoemisyjna kotłownia gazowa, która również pozwoliła na wyłączenie kotłów węglowych. Z kolei w październiku w Zgierzu firma uruchomiła elektrociepłownię, która produkuje energię elektryczną i ciepło w kogeneracji gazowej, uzupełnionej kolektorami słonecznymi.

Spółka planuje w przyszłym roku uruchomić kolejne inwestycje. W listopadzie w Gorzowie Wielkopolskim odda do użytku gazową kotłownię szczytowo-rezerwową, która pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa dostaw ciepła w tym mieście. Natomiast we Wrocławiu-Zawidawie uruchomi dwa agregaty kogeneracyjne, które będą produkować energię elektryczną i ciepło w kogeneracji gazowej. W Rzeszowie firma odda do użytku kotłownię gazową, która pozwoli na całkowite wyłączenie kotłów węglowych w tym mieście.

Źródło: PGE

NAJNOWSZE

Powrót pociągów do Świeradowa-Zdroju

Powrót pociągów do Świeradowa-Zdroju

Świeradów-Zdrój, jeden z najsłynniejszych dolnośląskich kurortów, po 27 latach znów będzie miał połączenie kolejowe. Od 10 grudnia 2023 r. pociągi Kolei Dolnośląskich będą kursowały...

POLECAMY