poniedziałek, 11 grudnia, 2023

Polacy cenią benefity pozapłacowe, które obniżają koszty życia

Data:

Udostępnij przez:

Według badania enel-med „Zdrowy pracownik 2023”, Polacy są przywiązani do podstawowych benefitów pozapłacowych, z których nie chcą rezygnować. Najważniejsze z nich to prywatna opieka medyczna, dofinansowanie wypoczynku i transport do pracy.

Prywatna opieka medyczna jest na pierwszym miejscu listy pożądanych benefitów. 62% pracowników uważa, że jest to dodatek, który najbardziej pomaga im balansować domowe finanse. Jest to szczególnie ważne w obliczu rosnących kosztów leczenia.

Dofinansowanie wypoczynku jest na drugim miejscu. 42% pracowników uważa, że jest to dodatek, który pozwala im na relaks i odpoczynek, a także na oszczędności na kosztach wakacji.

Transport do pracy jest na trzecim miejscu. 41% pracowników uważa, że jest to dodatek, który pomaga im zaoszczędzić na kosztach dojazdu do pracy. Jest to szczególnie ważne w dużych miastach, gdzie ceny paliwa i parkingów są wysokie.

Wysoka inflacja i podwyżki cen sprawiają, że Polacy szukają sposobów na obniżenie kosztów życia. Benefity pozapłacowe, takie jak prywatna opieka medyczna, dofinansowanie wypoczynku czy transport do pracy, mogą być w tym pomocne.

Źródło: Materiał prasowy

NAJNOWSZE

Powrót pociągów do Świeradowa-Zdroju

Powrót pociągów do Świeradowa-Zdroju

Świeradów-Zdrój, jeden z najsłynniejszych dolnośląskich kurortów, po 27 latach znów będzie miał połączenie kolejowe. Od 10 grudnia 2023 r. pociągi Kolei Dolnośląskich będą kursowały...

POLECAMY