sobota, 2 grudnia, 2023

Polacy coraz częściej chcą pracować na emeryturze

Data:

Udostępnij przez:

Według badania OLX Praca i Minds&Roses, 63% osób w wieku przedemerytalnym i 69% osób w wieku ochronnym chce kontynuować pracę po przejściu na emeryturę.

Wśród motywacji do pracy na emeryturze najczęściej wymieniane są kwestie finansowe (51%), kontakty społeczne (43%) oraz fakt, że badani lubią swoją dotychczasową pracę (33%).

Ponad 50% osób w wieku emerytalnym, które obecnie nie pracują, zadeklarowało, że podjęłoby aktywność zawodową w przypadku otrzymania ciekawej oferty. Eksperci podkreślają, że ważne jest, aby stworzyć pracownikom elastyczne i przyjazne warunki zatrudnienia.

19% ankietowanych zainteresowanych było niepełnym wymiarem godzin pracy, a 15% wskazywało na dogodność godzin pracy, jako kryterium. Co dziesiąty badany wskazywał na pracę dopasowaną do swojego stanu zdrowia.

Badanie przeprowadzono na próbie 1000 osób w wieku 50+, z podziałem na grupy w wieku przed okresem ochronnym, w wieku ochronnym oraz na emeryturze. Pełny raport „Srebrne talenty. Wykorzystanie potencjału pokolenia silver” dostępny jest na Zawodowo OLX.

Źródło: OLX.pl

NAJNOWSZE

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Wrocławskie centrum handlowe „Swoja Olimpia” zostało zwycięzcą trzydziestej drugiej edycji konkursu architektonicznego „Piękny Wrocław”. Obiekt, zaprojektowany przez pracownię Architektury Głowacki, otrzymał Grand Prix konkursu. Wyniki...

POLECAMY