sobota, 2 grudnia, 2023

Politechnika Wrocławska otwiera drzwi dla przyszłych studentów medycyny

Data:

Udostępnij przez:

Minister Edukacji i Nauki zatwierdził utworzenie kierunku lekarskiego na Politechnice Wrocławskiej (PWr).

To świetna wiadomość dla przyszłych studentów medycyny. Już w październiku 60 osób rozpocznie kształcenie na nowym Wydziale Medycznym. Rekrutacja na ten kierunek rozpocznie się już 23 czerwca.

Utworzenie Wydziału Medycznego na PWr to nie tylko odpowiedź na brak kadry medycznej w Polsce, ale także ogromna szansa na rozwój badań naukowych w dziedzinie zdrowia i życia. Współpraca pomiędzy Politechniką Wrocławską, Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego i wrocławskimi szpitalami umożliwi dostęp do doświadczonych lekarzy z tytułami naukowymi, którzy będą pełnić rolę kadry naukowej na nowym wydziale. Budynki C-7 i C-20, które stanowią część historycznego kompleksu dawnego szpitala przy ulicy Hoene-Wrońskiego, będą siedzibą Wydziału Medycznego PWr.

Dzień Otwarty Wydziału Medycznego PWr odbędzie się 29 czerwca. Prof. Halina Podbielska przedstawi nowe trendy w kształceniu lekarzy na nowym kierunku. Natomiast kardiolog, prof. Tomasz Roleder opowie o praktycznych aspektach współpracy między inżynierami a lekarzami.

Źródło: PWr

NAJNOWSZE

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Wrocławskie centrum handlowe „Swoja Olimpia” zostało zwycięzcą trzydziestej drugiej edycji konkursu architektonicznego „Piękny Wrocław”. Obiekt, zaprojektowany przez pracownię Architektury Głowacki, otrzymał Grand Prix konkursu. Wyniki...

POLECAMY