sobota, 2 grudnia, 2023

Powrót połączenia kolejowego do Góry i Sycowa województwie dolnośląskim

Data:

Udostępnij przez:

Po blisko 20 latach przerwy, mieszkańcy Dolnego Śląska będą mieli dostęp do nowych połączeń kolejowych. Koleje Dolnośląskie wprowadzają połączenia do Góry i Sycowa, z możliwością podróży pociągiem i autobusem na jednym bilecie.

Góra, najdalej na północ wysunięta stolica powiatu wraz z Głogowem, ponownie znajduje się na kolejowej mapie Polski. Kiedyś była ważnym węzłem przesiadkowym. Niestety, przez 21 lat nie funkcjonowały tam połączenia pasażerskie.

Koleje Dolnośląskie przywracają również połączenie do Sycowa i malowniczego Zalewu Stradomia. Od niedzieli mieszkańcy wschodniej części Dolnego Śląska będą mieli możliwość podróżowania do tych miejscowości, korzystając zarówno z pociągów, jak i autobusów w relacji Oleśnica – Syców.

PKP PLK przeprowadzi prace remontowe, wprowadzając tymczasowe zamknięcia odcinków kolejowych. Od 4 do 27 września tunel kolejowy w Bardzie będzie remontowany, co spowoduje zastąpienie przejazdów autobusami na odcinku Bardo – Kłodzko. Pociągi będą kursować w różnych konfiguracjach od strony Wrocławia.

Oprócz remontu tunelu w Bardzie w planach są także inne zamknięcia odcinków:

  • D5 Legnica – Kudowa Zdrój przez Świdnicę Miasto,
  • D19 Jelenia Góra – Goerlitz przez Lubań Śląski,
  • D15 Wałbrzych – Kudowa Zdrój przez Kłodzko,
  • D29 Wrocław – Kudowa Zdrój.

Prace remontowe wpłyną na korekty w rozkładach jazdy. W ciągu dwóch miesięcy ruch na kluczowych odcinkach pomiędzy Wrocławiem Głównym a Legnicą oraz na trasie Wrocław Główny – Jaworzyna Śląska będzie prowadzony po jednym torze. Odjazdy pociągów zostaną dostosowane, a także wprowadzone zostaną inne korekty, np. przyspieszenie pociągów.

Koleje Dolnośląskie wprowadzą nową korektę rozkładu jazdy od 3 września. Szczegółowe informacje dostępne na stronie KD.

Źródło: Materiał prasowy

NAJNOWSZE

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Wrocławskie centrum handlowe „Swoja Olimpia” zostało zwycięzcą trzydziestej drugiej edycji konkursu architektonicznego „Piękny Wrocław”. Obiekt, zaprojektowany przez pracownię Architektury Głowacki, otrzymał Grand Prix konkursu. Wyniki...

POLECAMY