czwartek, 30 listopada, 2023

Prace remontowe w MPK Wrocław – program TORYwolucja

Data:

Udostępnij przez:

MPK Wrocław kontynuuje program remontów TORYwolucja, który trwa już cztery lata. Prace remontowe odbywają się przez cały rok, ale wakacje są okresem intensyfikacji inwestycji.

MPK Wrocław rozpocznie modernizację przejazdów drogowych na torowisku ulicy Kosmonautów. Prace będą prowadzone na skrzyżowaniach z ulicami Wschowską, Złotnicką i Kamiennogórską. Pierwszy etap remontu rozpocznie się 8 lipca, co spowoduje całkowite wyłączenie ruchu tramwajowego od pętli Pilczyce do pętli Leśnica przez dwa dni. Po zainstalowaniu tymczasowych przejazdów ruch tramwajowy będzie odbywał się wahadłowo. Modernizacja przejazdów na skrzyżowaniu z ulicami Wschowską i Złotnicką potrwa około 6 tygodni, a następnie rozpocznie się modernizacja przejazdu przy ulicy Kamiennogórskiej. Całkowity koszt tej inwestycji wynosi 1,8 mln złotych.

Czekaliśmy na możliwość przeprowadzenia tych prac do otwarcia nowej trasy przez Popowice. Dzięki temu tramwaje mogą kursować objazdami, a my możemy kompleksowo zająć się remontem. Chcemy, aby ta inwestycja zakończyła się pod koniec sierpnia – tak, aby ruch tramwajowy na ulicy Legnickiej powrócił wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego – mówi rzecznik prasowy MPK Wrocław Mikołaj Czerwiński.

MPK Wrocław planuje kolejny remont. To wymiana rozjazdu i krzyżownicy na skrzyżowaniu ulicy Świdnickiej i ulicy Piłsudskiego. Inwestycja rozpocznie się 29 lipca. Tramwaje będą kursować częściowo objazdami przez kilka najbliższych tygodni. Ten remont jest istotnym elementem usprawniania systemu transportu miejskiego w tej części miasta.

Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące zmian w kursowaniu komunikacji miejskiej będą dostępne na stronie internetowej mpk.wroc.pl oraz w mediach społecznościowych MPK Wrocław. 

Źródło: MPK Wrocław

NAJNOWSZE

POLECAMY