czwartek, 30 listopada, 2023

Prezydent Wrocławia przyznał nagrody dla 221 sportowców

Data:

Udostępnij przez:

Dziś w Sali Wielkiej Starego Ratusza Jacek Sutryk nagrodził 221 sportowców i 76 trenerów za zeszłoroczne osiągnięcia. Prezydent Wrocławia rozdysponował pośród nich kwotę 950 450 zł.

Listy gratulacyjne oraz czeki odebrało 117 sportsmenek i 104 sportowców, a także 64 trenerów i 12 trenerek.

Godny przypomnienia jest m.in. sukces odniesiony przez pływaczki Juvenii podczas The World Games 2022 w amerykańskim Birmingham. Kornelia Fiedkiewicz, Klaudia Naziębło i Alicja Tchórz sięgnęły tam po złoto w sztafecie 4×50 m z przeszkodami. Drużynę uzupełniła Paula Żukowska, była zawodniczka Juvenii, a obecnie reprezentantka AZS-u UMCS Lublin. Polki osiągnęły czas 1:49.05, zwyciężając ex aequo z Węgierkami. Poza tym Alicja Tchórz dołożyła brąz w indywidualnym wyścigu na 200 m z przeszkodami.

Dodajmy, że sześć lat temu, gdy medale The World Games rozdawano we Wrocławiu, Tchórz po raz pierwszy wystartowała w ratownictwie wodnym. Ze skutkiem wyśmienitym, bo wywalczyła srebrny medal na 200 m z przeszkodami. W pamięci mamy też wyczyn naszych pływaczek z 2018 roku, kiedy to sztafeta złożona z zawodniczek Juvenii pobiła rekord świata w konkurencji 4×50 m z przeszkodami podczas mistrzostw świata w Adelajdzie (Australia). Na tamten sukces zapracowały Fiedkiewicz, Naziębło, Dominika Sztandera i Tchórz.

Źródło: UM Wroclaw - nagrody dla sportowców
Źródło: UM Wroclaw – nagrody dla sportowców

W 2022 roku walczono też m.in. o medale Letnich Igrzysk Głuchych, które okazały się wyjątkowe dla delegacji Wrocławskiego Klubu Sportowego Niesłyszących Świt. Pływacy Konrad Powroźnik, Weronika Nowicka i Kacper Nowicki wyciągnęli z wody 10 medali.

Jestem zbudowany, widząc tak liczną grupę zawodniczek, zawodników i Waszych opiekunów, których mam przyjemność dziś nagrodzić. Bo wszyscy jesteście wizytówkami Wrocławia, z których możemy być dumni. Gratuluję Wam sukcesów i dziękuję, że dajecie też przykład następcom, ponieważ sport uczy, wychowuje i kształtuje. Zatem pomaga lepiej funkcjonować na co dzień, jest niezwykle ważną dziedziną naszego życia. Wielu z Was otrzymało od losu talent, za to wszyscy musicie mieć to, co jest jeszcze ważniejsze. Talent do pracy – mówił Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Osobno nagrodzono również medalistów olimpiad: złotą i srebrną lekkoatletkę Natalię Kaczmarek oraz paraolimpijczyków: Piotra Kosewicza, Lucynę Kornobys i Oliwię Jabłońską. Przeznaczono wówczas dla nich, w formie podziękowań, łączną kwotę 105 000 zł, natomiast dla ich opiekunów – 52 500 zł.

Źródło: UM Wrocław

NAJNOWSZE

POLECAMY