piątek, 1 grudnia, 2023

Program #BudujemyKlimatKultury

Data:

Udostępnij przez:

STRABAG, druga największa firma budowlana w Polsce, uruchamia program #BudujemyKlimatKultury.

Celem programu jest wsparcie instytucji kultury i wydarzeń artystycznych w całym kraju. STRABAG, działający w Polsce od ponad 35 lat, aktywnie współpracuje z samorządami, realizując projekty lokalne, takie jak drogi, szpitale, mosty, szkoły i fabryki. Około 80% wszystkich kontraktów STRABAG jest obecnie realizowanych na zlecenie samorządów.

Jesteśmy firmą budowlaną obecną we wszystkich regionach Polski. Chcemy pokazać, że wyróżnia nas nie tylko profesjonalizm i jakość naszych usług, ale najwyższe standardy z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Dlatego uruchomiliśmy nasz mecenat pod hasłem Budujemy Klimat Kultury. To inny wymiar budowania, ale równie istotny, jak tworzona przez nas infrastruktura czy budynki. Chcemy by STRABAG aktywnie uczestniczył w życiu kulturalnym regionów – mówi Wojciech Trojanowski, Członek Zarządu STRABAG Sp. z o.o.

Spółka buduje trwałe i solidne relacje z lokalnymi społecznościami poprzez aktywność w obszarze promocji i wsparcia kultury. Program #BudujemyKlimatKultury stanowi ważny element polityki ESG (Environmental, Social, and Governance) grupy STRABAG, która angażuje się w inicjatywy społeczne i rozwój idei społecznej odpowiedzialności biznesu.

STRABAG już wziął udział w kilku wydarzeniach w ramach programu #BudujemyKlimatKultury. Spółka była obecna na 62. Muzycznym Festiwalu w Łańcucie oraz obchodach 70-lecia Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Ponadto, STRABAG wspiera projekt kulturalny z okazji 600-lecia Łodzi oraz cykl festiwali „Wschód Kultury” w Rzeszowie, Lublinie i Białymstoku.

STRABAG planuje również organizację wydarzeń kulturalnych na Dolnym Śląsku, o których więcej informacji będzie dostępnych wkrótce.

Źródło: Strabag

NAJNOWSZE

POLECAMY