czwartek, 30 listopada, 2023

Przegląd Nowego Kina Francuskiego

Data:

Udostępnij przez:

W dniach od 2 do 8 czerwca w Kinie Nowe Horyzonty odbędzie się 14. edycja Przeglądu Nowego Kina Francuskiego. 

To niepowtarzalna okazja do zanurzenia się we francuskim kinie. Podczas przeglądu obejrzymy najgłośniejsze oraz najciekawsze produkcje, które powstały wzdłuż Sekwany. Festiwal otworzy premiera filmu „Houria”. To francusko-algierska koprodukcja, która porusza temat pasji i miłości do tańca. Tego samego dnia widzowie obejrzą film „Winny czy niewinny”, w reżyserii Louisa Garrela. Film zdobył aż dwie nagrody Cezara, a w roli głównej błyszczy Noémi Merlant.

Przegląd Nowego Kina Francuskiego
Źródło: KNH, Houria PNKF

Na przeglądzie zobaczymy również pokaz filmu „Falcon Lake”, który został zaprezentowany na Festiwalu w Cannes i uhonorowany Nagrodą Louis-Delluc. To intrygujący debiut reżyserski Charlotte Le Bon, która w niezwykły sposób opowiada o trudach dorastania. Kolejnym przedstawicielem gatunku coming-of-age jest film „Rodeo”, który tryska buntowniczą energią i opowiada historię młodej dziewczyny walczącej o swoje miejsce w świecie zdominowanym przez mężczyzn.

Program Przeglądu urozmaicają również znane polskiej publiczności nazwiska. W dramacie „Obietnice” w głównej roli zobaczymy gwiazdę kina – Isabelle Huppert. Natomiast niezastąpiony François Ozon przejmie reżyserskie stery w pełnej przewrotnej komedii „Moja zbrodnia”. Dla młodszej widowni przygotowano pełną przygód produkcję „Dzika banda”. Natomiast miłośnicy klasyki będą zachwyceni arcydziełem Josepha Losey’a – „Pan Klein”, gdzie w roli tytułowej zobaczymy Alaina Delona.

Źródło: KNH

NAJNOWSZE

POLECAMY