piątek, 1 grudnia, 2023

Dubaj – najpopularniejsze miasto do przeprowadzki za granicę

Data:

Udostępnij przez:

W ostatnich trzech dekadach obserwujemy nieustanny wzrost migracji międzynarodowej.

W 2020 roku około 281 milionów osób mieszkało poza granicami swojego kraju rodzinnego, co stanowi 3,6% światowej populacji.

Dubaj – numer jeden

Firma Remitly przeanalizowała liczbę wyszukiwań w Google dla frazy „przeprowadzka do [nazwa miasta]” w 164 krajach na całym świecie. Zdecydowanym faworytem wśród analizowanych krajów i miast był słoneczny Dubaj, który zdobył największą popularność w aż 60 krajach, w tym w Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

Dlaczego Dubaj jest tak popularny?

Dubaj oferuje wiele czynników, które mogą przyciągać osoby chcące zamieszkać za granicą. Do najważniejszych z nich należą:

  • Wysokie zarobki i możliwości zatrudnienia
  • Całoroczne słońce i ciepło
  • Rozwinięta infrastruktura
  • Kosmopolityczny charakter

Najpopularniejsze miasta wśród Europejczyków

Wśród Europejczyków przeprowadzających się za granicę Dubaj również jest numerem jeden. Uplasował się na szczycie listy w aż 14 krajach tego kontynentu. Bruksela, stolica Belgii i centrum administracyjne Unii Europejskiej, znalazła się na pierwszym miejscu w czterech innych krajach europejskich, podobnie jak ogromna metropolia Londynu.

Podsumowanie

Dubaj jest najpopularniejszym miastem do przeprowadzki za granicę. Oferuje ono wiele czynników, które mogą przyciągać osoby chcące zamieszkać w innym kraju. Jeśli szukasz miejsca z wysokimi zarobkami, całorocznym słońcem i rozwiniętą infrastrukturą, Dubaj może być dla Ciebie idealnym wyborem.

Źródło: Materiał prasowy

NAJNOWSZE

POLECAMY