sobota, 2 grudnia, 2023

Rajd rowerowy szlakiem im. L. Piątkowskiego w Bolesławcu

Data:

Udostępnij przez:

Zapraszamy na wakacyjny rajd rowerowy, organizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Muzeum Ceramiki w Bolesławcu.

Wydarzenie poświęcone jest Lechowi Piątkowskiemu, znanemu regionaliście i propagatorowi turystyki. Rajd odbędzie się 5 sierpnia 2023 roku i przebiegać będzie południową częścią żółtego szlaku im. Leona Piątkowskiego.

Rajd to doskonała okazja do spędzenia aktywnie czasu i poznania ciekawych miejsc, zabytków oraz pomników natury w okolicach Bolesławca. Szlak ma około 31 km i wiedzie przez Bolesławiec, Kruszyn, Łaziska, Stare Jaroszowice, Suszki oraz Kraszowice.

Start rajdu odbędzie się o godzinie 10:00 na bolesławieckim rynku, w okolicach Punktu Informacji Turystycznej. Meta znajduje się w Ośrodku Wodno-Sportowym MOSiR-u (ul. Spacerowa 26) około godziny 15:00. Po zakończeniu rajdu odbędzie się wspólny piknik, podczas którego uczestnicy będą mogli wziąć udział w konkursach sprawnościowych oraz testach wiedzy o atrakcjach turystycznych regionu bolesławieckiego, z możliwością zdobycia nagród książkowych.

Zainteresowani uczestnictwem w rajdzie mogą zgłosić się poprzez przesłanie wypełnionej karty zgłoszenia, dostępnej na stronach internetowych organizatorów: www.mosir.boleslawiec.pl oraz www.muzeum.boleslawiec.pl. Zgłoszenia należy przesłać drogą mailową na adres: zawody@mosir.boleslawiec.pl lub dostarczyć osobiście do Biura Organizacyjnego Rajdu (MOSiR, pl. Popiełuszki – BPW „Orka”).

Źródło: UM Bolesławiec

NAJNOWSZE

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Wrocławskie centrum handlowe „Swoja Olimpia” zostało zwycięzcą trzydziestej drugiej edycji konkursu architektonicznego „Piękny Wrocław”. Obiekt, zaprojektowany przez pracownię Architektury Głowacki, otrzymał Grand Prix konkursu. Wyniki...

POLECAMY