czwartek, 30 listopada, 2023

Rekordowe dofinansowanie dla samorządów z terenu Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Data:

Udostępnij przez:

Rząd przeznaczył 4,3 mld zł na rozwój stref przemysłowych w ramach Polskiego Ładu, a wśród beneficjentów znalazło się aż 7 samorządów z terenu Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

To rekordowe dofinansowanie dla samorządów z LSSE w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Środki zostaną przeznaczone na inwestycje infrastrukturalne, które mają ułatwić rozwój gospodarczy regionu. Do planowanych inwestycji należą m.in.:

    • Gmina Miękinia: budowa układu komunikacyjnego oraz stworzenie warunków dla rozwoju Podstrefy Miękinia w ramach LSSE – etap 2, co jest kluczowe dla rozwoju gospodarczego regionu.
    • Gmina Miejska Lubin: budowa infrastruktury dla terenów inwestycyjnych w Lubinie w związku z planowaną Doliną Dronów i przyszłą transformacją po zakończeniu eksploatacji złóż miedzi, co ma na celu ułatwienie rozwoju gospodarczego regionu.
    • Gmina Miejska Głogów: budowa infrastruktury na terenach inwestycyjnych w Gminie Miejskiej Głogów, co przyczyni się do rozwoju gospodarczego regionu.

Dotacje z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych to szansa na rozwój gospodarczy regionu i poprawę jakości życia mieszkańców. Dzięki nim samorządy będą mogły zrealizować inwestycje, które przyczynią się do tworzenia nowych miejsc pracy i rozwoju lokalnych przedsiębiorstw.

Źródło: LSSE

NAJNOWSZE

POLECAMY