czwartek, 30 listopada, 2023

Rekrutacja do klasy sportowej Panthers Wrocław

Data:

Udostępnij przez:

Trwa rekrutacja do klasy sportowej Panthers Wrocław w Liceum Ogólnokształcącym nr XI.

Na uczniów chcących uprawiać futbol amerykański czekają testy sprawnościowe, które odbędą się w czerwcu. Będą to podstawowe ćwiczenia fizyczne mające na celu ocenę predyspozycji poszczególnych kandydatów.

Testy do klasy sportowej

Klasa sportowa o specjalizacji w futbolu amerykańskim to inicjatywa Panthers Wrocław. Klub realizuje ją wspólnie z Liceum Ogólnokształcącym nr XI we Wrocławiu. Uczniowie, którzy do niej dołączą, nie tylko będą uczestniczyli w zwiększonej ilości treningów w nowoczesnej bazie sportowej klubu, ale również m.in. intensywnie uczyli się języka angielskiego.

Testy sprawnościowe do klasy odbędą się na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu w dniach 6 oraz 27 czerwca. Termin uzupełniający zaplanowano na 7 sierpnia. Testy będą odbywały się o godzinie 17.00.

Na kandydatów czekają cztery różne sportowe wyzwania. W ramach każdego z nich będzie można uzyskać w sumie maksymalnie 100 punktów. Rekruci będą mieli do zaliczenia podstawowe próby sprawnościowe dla futbolistów amerykańskich:

  • sprint na 40 jardów,
  • shuttle run,
  • 3 cone drill
  • skok obunóż w przód.

Szczegóły na temat wymienionych ćwiczeń można znaleźć na stronie internetowej LO nr XI w zakładce „Rekrutacja”.

Dodatkowo kandydaci, zjawiając się na testach, powinni dostarczyć trenerom:

  • aktualne badania lekarskie (książeczka sportowca),
  • deklarację przystąpienia do dodatkowego postępowania
  • kwalifikacyjnego zgodę rodzica na udział w próbie sprawności fizycznej.

Sport wielu możliwości

Panthers Wrocław na co dzień rywalizują w prestiżowej European League of Football. To międzynarodowe rozgrywki w futbolu amerykańskim, w których biorą udział zespoły z największych miast Europy. Klub posiada również sekcję juniorską, która każdego roku walczy o mistrzostwo Polski na krajowym podwórku. Utworzenie własnej klasy sportowej to kolejny krok w rozwoju organizacji, a dla uczniów szansa na wielką sportową karierę.

Klasa sportowa będzie funkcjonować w Liceum Ogólnokształcącym nr XI we Wrocławiu. To zaledwie 1,5 km i 15 minut pieszo od Stadionu Olimpijskiego, na którym swoje mecze rozgrywają Panthers Wrocław. 

Dołączenie do klasy to także szansa na kontynuowanie nauki i kariery sportowej za oceanem. Dzięki sieci kontaktów klubu w Stanach Zjednoczonych, w ostatnich latach dwóch wychowanków Panthers Wrocław – Mateusz Wojakiewicz i Jakub Zmaczyński – skorzystało z wyjazdu stypendialnego na amerykańskie uczelnie i kontynuowało naukę w USA.

Wielu młodych graczy Panthers Wrocław zostało również studentami Akademii Wychowania Fizycznego, której siedziba mieści się tuż obok bazy treningowej zespołu. Ponadto uczniowie, którzy dołączą do klasy, mogą liczyć na wsparcie partnerów klubu, w tym marki Tarczyński – sponsora strategicznego Panthers Wrocław.

Źródło: Panthers Wrocław

 

NAJNOWSZE

POLECAMY