poniedziałek, 11 grudnia, 2023

Rewolucja w Sky Tower | Odświeżenie galerii i metamorfoza punktu widokowego

Data:

Udostępnij przez:

Sky Tower, jeden z najbardziej rozpoznawalnych wieżowców we Wrocławiu, przechodzi metamorfozę.

Rozpoczęte prace remontowe i przebudowa galerii handlowej oraz punktu widokowego zapowiadają nową erę dla tego ikonicznego kompleksu.

Zmiany, które rozpoczynamy w tym roku w Sky Tower to element planu transformacji całego kompleksu. Poprzez odświeżenie wnętrza galerii handlowej, rozbudowę punktu widokowego i zmianę profilu najemców, a także dodanie nowych funkcji, dążymy do stworzenia przyjaznego i nowoczesnego miejsca pracy, zakupów, spotkań i rozrywki w centrum miasta. Sky Tower ma ogromny potencjał z uwagi na swoją lokalizację oraz wielofunkcyjność, dlatego zamierzamy wzmacniać jego wyjątkowość i atrakcyjność dla różnych grup użytkowników – mówi Agnieszka Muż, Senior Asset Manager w Adventum Group.

Etap I: Odświeżenie galerii handlowej

Pierwszy etap prac remontowych rozpoczął się w połowie kwietnia. Obejmuje on odświeżenie wnętrz galerii handlowej. Prace prowadzone są nocą, aby minimalizować utrudnienia dla odwiedzających. Dotychczas przemalowano ściany i słupy, a kolejne etapy obejmą dodanie zieleni oraz nowoczesnych drewnianych mebli. W przyszłym roku planowana jest relokacja ikonicznej rzeźby „Profil Czasu” Salvadora Dalego, która obecnie znajduje się przed głównym wejściem. Rzeźba będzie umieszczona na postumencie, który uczyni ją doskonale widoczną. To będzie punkt orientacyjny w galerii.

Etap II: Przebudowa punktu widokowego

Jednym z największych atrakcji Sky Tower jest punkt widokowy na 49. piętrze. Prace nad jego przebudową rozpoczną się w czerwcu 2023 roku i potrwają do wiosny 2024 roku. Rewolucyjne zmiany obejmują powiększenie tarasu widokowego z 250 mkw. do 600 mkw. Ponadto, powstanie przestrzeń barowo-kawiarniana, gdzie goście będą mogli podziwiać panoramę miasta z wysokości 200 metrów. Wejście do punktu widokowego zostanie przeniesione na 1. piętro galerii handlowej. Z kolei nowością będzie nowoczesna multimedialna winda. Punkt widokowy pozostanie otwarty dla zwiedzających przez cały okres trwania prac.

Nowy profil galerii Sky Tower

Przebudowa kompleksu Sky Tower wprowadzi również zmiany w profilu galerii handlowej. Głównym rodzajem najemców będą lokale usługowe oraz sklepy segmentu convenience, które oferują codzienne zakupy. Mimo to, bogata oferta rozrywkowa nadal pozostanie ważną częścią kompleksu. Obecni najemcy już rozpoczęli prace nad zmianami w swoich lokalach. Wkrótce rozpocznie się gruntowny remont supermarketu EUROSPAR, który zostanie przystosowany do najnowszego formatu sieci handlowej. Remont nie będzie wpływał na funkcjonowanie marketu, który pozostanie otwarty dla klientów przez cały okres prac.

Nowi najemcy i przedłużone umowy

W ostatnim czasie do galerii dołączyły nowe marki, w tym popularny koncept piekarni „Gorąco Polecam. Smaki z piekarni”, który cieszy się dużym uznaniem klientów. W pierwszym kwartale 2023 roku, przedłużono umowy najmu o łącznej powierzchni 2 750 mkw. To świadczy o zaufaniu obecnych najemców do przeprowadzanych zmian i długoterminowej perspektywie rozwoju galerii.

Sky Tower – przyszłość pełna innowacji

Przebudowa Sky Tower to nie tylko odświeżenie galerii i punktu widokowego, ale również wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań. Adventum Group, fundusz inwestycyjny zarządzający kompleksem, planuje ujawnić kolejne etapy i innowacje w ciągu najbliższych miesięcy.

Źródło: Materiał prasowy

NAJNOWSZE

Powrót pociągów do Świeradowa-Zdroju

Powrót pociągów do Świeradowa-Zdroju

Świeradów-Zdrój, jeden z najsłynniejszych dolnośląskich kurortów, po 27 latach znów będzie miał połączenie kolejowe. Od 10 grudnia 2023 r. pociągi Kolei Dolnośląskich będą kursowały...

POLECAMY