piątek, 1 grudnia, 2023

Rusza sezon turystyczny na Zamku Piastowskim w Legnicy

Data:

Udostępnij przez:

Zamek Piastowski w Legnicy będzie czynny od 3 maja. Tego dnia rusza sezon turystyczny, a po zabytku od środy do niedzieli będzie oprowadzał przewodnik.

Zamek to jedna z najważniejszych budowli Legnicy. Przez ponad 750 lat (do 1945 r.) był siedzibą i symbolem władzy terytorialnej: książąt piastowskich, starostów habsburskich, pruskich i niemieckich urzędów rejencyjnych. Dziś mieszczą się w nim instytucje oświatowe. Ziemne usypisko, które wypiętrza budowlę ponad okoliczny teren, kryje zalążek obecnego miasta. 

W tym roku zwiedzający będą mogli zobaczyć relikty romańskiej kaplicy, wejść na wieżę św. Piotra, z której rozciąga się panorama na Legnicę i okolice. Udostępniona zostanie także wieża św. Jadwigi ze słynną zieloną komnatą.

Źródło: Muzeum Miedzi w Legnicy
Źródło: Muzeum Miedzi w Legnicy

Zwiedzanie zamkowych przestrzeni będzie możliwe od środy do niedzieli w godz. 10-17 (ostatnie wejście o godz. 16). Zwiedzanie jest możliwe tylko w towarzystwie przewodnika. Wstęp dla wszystkich jest bezpłatny. Wejściówki uprawniające do wejścia będą do odebrania w znajdującej się na dziedzińcu zabytku w kasie. Możliwa rezerwacja pod tel. 798-654-247.

Szczegóły: www.muzeum-miedzi.art.pl/informacje-dla-zwiedzajacych/270-zwiedzanie-zamku-piastowskiego

Ruch turystyczny w obiekcie organizuje Muzeum Miedzi w Legnicy.

Źródło Muzeum Miedzi w Legnicy

NAJNOWSZE

POLECAMY