wtorek, 12 grudnia, 2023

Ruszyło głosowanie na Nagrodę im. Natalii Gorbaniewskiej. Która książka zdobędzie wyróżnienie czytelników?

Data:

Udostępnij przez:

W ostatni dzień sierpnia 2023 roku poznaliśmy siedem książek nominowanych do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus. Po raz dziesiąty oprócz głównej nagrody, przyznawanej przez jury, przyznana zostanie również Nagroda im. Natalii Gorbaniewskiej, którą z kolei przyznają czytelnicy w plebiscycie internetowym.

Głosować może każdy czytelnik, który odwiedzi stronę internetową www.angelus.com.pl. Każdy może oddać jeden głos na jedną z siedmiu nominowanych książek. Głosowanie potrwa od 18 września do 13 października.

Laureat lub laureatka Nagrody im. Natalii Gorbaniewskiej otrzymuje zaproszenie na trzymiesięczne stypendium pisarskie do Wrocławia.

Gala Angelusa i Wrocławska Nagroda Poetycka Silesius

Gala Angelusa odbędzie się 14 października we Wrocławiu. W tym samym dniu odbędzie się również wręczenie Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius. Laureatką Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius za całokształt pracy twórczej w tym roku będzie Joanna Mueller.

Która książka zdobędzie wyróżnienie czytelników?

Wybór nie jest łatwy, ponieważ w finale znalazły się książki z różnych gatunków i o różnorodnej tematyce. Która z nich spodoba się czytelnikom najbardziej? Przekonamy się już niedługo.

Źródło: Wrocławski Dom Literatury

NAJNOWSZE

Powrót pociągów do Świeradowa-Zdroju

Powrót pociągów do Świeradowa-Zdroju

Świeradów-Zdrój, jeden z najsłynniejszych dolnośląskich kurortów, po 27 latach znów będzie miał połączenie kolejowe. Od 10 grudnia 2023 r. pociągi Kolei Dolnośląskich będą kursowały...

POLECAMY