sobota, 2 grudnia, 2023

Samochód służbowy – wizytówka firmy?

Data:

Udostępnij przez:

Samochód służbowy to nieodłączny element wielu firm. Nie tylko ułatwia wykonywanie obowiązków służbowych, ale może też mieć wpływ na wizerunek przedsiębiorstwa.

Z badania przeprowadzonego przez IBRiS na zlecenie Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów wynika, że 67% przedstawicieli najmniejszych polskich firm uważa, że samochód służbowy stanowi wizytówkę firmy. Taka opinia jest podzielana głównie w małych firmach (80%), a najmniej przekonani są do tego mikro przedsiębiorcy (62%).

Co więcej, co drugi respondent (53%) uważa, że klienci zwracają uwagę na samochód firmowy. Taka opinia jest podzielana głównie w małych firmach (67%).

Samochód służbowy może mieć wpływ na wizerunek firmy, zarówno pozytywny, jak i negatywny. Dlatego warto wybierać go z rozwagą.

Jakie czynniki są brane pod uwagę przy wyborze samochodu służbowego?

Przy wyborze samochodu służbowego przedsiębiorcy najczęściej kierują się aspektami praktycznymi i ekonomicznymi. Do najczęściej branych pod uwagę czynników należą:

  • Cena samochodu (44%)
  • Ekonomia spalania (37%)
  • Koszty eksploatacji auta (37%)

Estetyka, prestiż czy nowoczesność samochodu są ważniejsze dla mniejszej części przedsiębiorców. Dopiero na trzecim miejscu znalazł się czynnik, który można uznać za prestiżowy – marka samochodu (29%).

Źródło: PZWLP

NAJNOWSZE

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Wrocławskie centrum handlowe „Swoja Olimpia” zostało zwycięzcą trzydziestej drugiej edycji konkursu architektonicznego „Piękny Wrocław”. Obiekt, zaprojektowany przez pracownię Architektury Głowacki, otrzymał Grand Prix konkursu. Wyniki...

POLECAMY