sobota, 2 grudnia, 2023

Santander Bank Polska wiedzie prym w prostym języku | Certyfikat Pracowni Prostej Polszczyzny

Data:

Udostępnij przez:

Santander Bank Polska otrzymał certyfikat Uniwersytetu Wrocławskiego za prosty język w umowie dla klientów korporacyjnych. 

Santander Bank Polska, jako pierwszy bank w Polsce, został uhonorowany certyfikatem Uniwersytetu Wrocławskiego. Certyfikat Pracowni Prostej Polszczyzny potwierdza, że umowa spełnia wysokie standardy językowe, które są zrozumiałe i przyjazne dla odbiorców.

Ważne cechy umowy korporacyjnej

Umowa dla klientów korporacyjnych jest zaprojektowana w taki sposób, aby była jak najbardziej zrozumiała. W celu spełnienia standardów prostego języka, umowa zawiera szereg kluczowych elementów:

  • krótkie zdania,
  • śródtytuły i ikony,
  • przejrzyste tabele i wypunktowane listy,
  • treści pomocnicze i definicje.

Korzyści dla klientów i banku

Dzięki wprowadzeniu prostego języka w umowach, Santander Bank Polska daje swoim klientom możliwość szybkiego przeczytania i zrozumienia treści umowy. To natomiast przekłada się na oszczędność czasu oraz redukcję liczby osób zaangażowanych w proces przygotowywania umów po stronie firmy.

Bank od 2019 roku konsekwentnie upraszcza język w swoich dokumentach, aby były bardziej zrozumiałe i dostępne dla klientów. Ponad 1000 pracowników przeszło szkolenia z zakresu prostego języka. Natomiast regularne audyty językowe są przeprowadzane w celu dalszej poprawy komunikacji banku z klientami.

W czerwcu 2021 roku Santander Bank Polska dołączył do Deklaracji banków w sprawie standardu prostego języka. Ta inicjatywa jest wspólnym projektem Związku Banków Polskich oraz instytucji w nim zrzeszonych. Jej głównym celem jest zmiana języka bankowego na taki, który klienci będą w stanie szybko i łatwo zrozumieć.

Źródło: Santander

NAJNOWSZE

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Wrocławskie centrum handlowe „Swoja Olimpia” zostało zwycięzcą trzydziestej drugiej edycji konkursu architektonicznego „Piękny Wrocław”. Obiekt, zaprojektowany przez pracownię Architektury Głowacki, otrzymał Grand Prix konkursu. Wyniki...

POLECAMY