sobota, 2 grudnia, 2023

Sezon na wrocławskich basenach i kąpieliskach rozpoczyna się w czerwcu

Data:

Udostępnij przez:

W czerwcu rozpoczyna się długo oczekiwany sezon na basenach i kąpieliskach we Wrocławiu. 

WCT Spartan zarządza dwoma popularnymi obiektami: Kąpieliskiem Glinianki przy ul. Kosmonautów 2 i Pływalnią letnią Orbita przy ul. Wejherowskiej. Oba miejsca będą dostępne dla gości od 3 czerwca.

Na ten dzień będziemy gotowi, przy czym ostateczną decyzję o otwarciu uzależniamy od warunków atmosferycznych. To jeszcze okres szkolny, zatem przy kiepskiej aurze frekwencja byłaby niska. Możemy też wystartować na kolejny weekend, a najpóźniej 17 czerwca – tłumaczy Maciej Moczko, rzecznik prasowy spółki WCT Spartan, która jest gospodarzem obiektu.

Kąpielisko Glinianki – raj dla kąpiących się

Kąpielisko Glinianki to jedno z najchętniej odwiedzanych kąpielisk we Wrocławiu. W ubiegłym sezonie gościło tam ponad 26 560 osób. Kąpielisko będzie czynne codziennie od 9:00 do 19:00. Znajduje się w pobliżu Stadionu Wrocław i obejmuje obszar o powierzchni 17 hektarów, z trzema jeziorkami o łącznej powierzchni około 10 hektarów.

Przed sezonem przeprowadzono inwestycje, m.in. nowy płot otaczający kąpielisko, wydłużenie plaży o 80 metrów i poszerzenie o 2 metry, a także odświeżenie budynku kasowego, szatni i pryszniców. Dodatkowo, na kąpielisku pojawi się 50 nowych leżaków, dostępnych bezpłatnie dla gości. Na terenie kąpieliska można również skorzystać z boisk do siatkówki plażowej, stołów do tenisa stołowego i Wakeparku.

Pływalnia letnia Orbita – miejsce relaksu i zabawy

Jeśli pogoda na to pozwoli, to pływalnia letnia Orbita, również rozpocznie sezon od 3 czerwca. W minionym sezonie odwiedziło ją aż 80 000 osób. Pływalnia składa się z trzech basenów odkrytych wykonanych ze stali nierdzewnej. Basen pływacki ma wymiary 50 x 25 metrów i głębokość od 1,6 do 1,8 metra. Basen rekreacyjny oferuje strefę wypływową ze zjeżdżalniami i ma głębokość od 1 do 1,4 metra. Dla dzieci przygotowano brodzik o powierzchni około 200 metrów kwadratowych i głębokości 40 cm, z fontanną oraz pobliski plac zabaw.

Goście pływalni mogą korzystać z 120 bezpłatnych leżaków i skorzystać z urozmaiconej oferty gastronomicznej. W upalne dni organizowane są różne animacje sportowe, takie jak fitness, aqua-fitness, joga i trening funkcjonalny na świeżym powietrzu. Karty Rodzina Plus, Multisport, PZU Sport i Medicover są honorowane na pływalni.

Źródło: WCT Spartan

NAJNOWSZE

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Wrocławskie centrum handlowe „Swoja Olimpia” zostało zwycięzcą trzydziestej drugiej edycji konkursu architektonicznego „Piękny Wrocław”. Obiekt, zaprojektowany przez pracownię Architektury Głowacki, otrzymał Grand Prix konkursu. Wyniki...

POLECAMY