sobota, 2 grudnia, 2023

Siedem polskich spektakli na Olimpiadzie Teatralnej w Budapeszcie | Perform[ing] Poland

Data:

Udostępnij przez:

Perform[ing] Poland to siedem performatywnych prac stworzonych przez artystki, performerki, tancerki, aktorki i aktywistki mieszkające w Polsce. Kuratorką programu jest Monika Wachowicz, a głównym organizatorem Instytut im. Jerzego Grotowskiego.

Wśród wybitnych twórców teatralnych, którzy wezmą udział w Olimpiadzie Teatralnej, znajdują się m.in. Dimitris Papaioannou, Theodoros Terzopoulos, Jan Fabre, Tadashi Suzuki, Teatr Complicité, Eugenio Barba, Romeo Castellucci i inni.

Olimpiada Teatralna to międzynarodowy festiwal teatralny, założony w 1993 roku w Delfach przez greckiego reżysera Theodorosa Terzopoulosa. Festiwal ma na celu prezentację osiągnięć najwybitniejszych twórców teatralnych z całego świata. Olimpiada Teatralna promuje bogactwo i różnorodność dziedzictwa teatru oraz stanowi platformę wymiany artystów, zachęcającą do otwartego dialogu pomimo różnic ideologicznych, językowych i kulturowych.

Prezentacje spektakli i performansów w ramach Perform[ing] Poland odbędą się w dniach 9-11 czerwca 2023 w Artus Contemporary Art Studio.

Źródło: Instytut im. Jerzego Grotowskiego

NAJNOWSZE

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Wrocławskie centrum handlowe „Swoja Olimpia” zostało zwycięzcą trzydziestej drugiej edycji konkursu architektonicznego „Piękny Wrocław”. Obiekt, zaprojektowany przez pracownię Architektury Głowacki, otrzymał Grand Prix konkursu. Wyniki...

POLECAMY