sobota, 2 grudnia, 2023

Skanska zakończyła rewitalizację skweru w centrum Wrocławia

Data:

Udostępnij przez:

Skanska zakończyła rewitalizację skweru przy skrzyżowaniu ulicy Szczęśliwej i Powstańców Śląskich. Ten długo oczekiwany projekt zrealizowała we współpracy z Fundacją Dom Pokoju. Rezultatem jest nowa, atrakcyjna przestrzeń rekreacyjna, która dostępna jest dla wszystkich mieszkańców stolicy Dolnego Śląska.

Historia rewitalizacji tego fragmentu Wrocławia rozpoczęła się od dialogu i konsultacji społecznych. Skanska prowadziła je we współpracy z lokalnymi społecznościami, radą osiedla, urzędnikami oraz aktywistami. Projekt został starannie opracowany przez doświadczonych specjalistów ze Skanska, uwzględniając opinie i sugestie mieszkańców. Tak aby stworzyć przestrzeń odpowiadającą ich potrzebom i oczekiwaniom.

Jako odpowiedzialny deweloper, realizujemy nasze inwestycje z korzyścią dla ludzi i środowiska naturalnego. W ten sposób w praktyce wdrażamy zasady ESG. Tworzymy nie tylko najwyższej jakości powierzchnie biurowe, ale również otwarte dla wszystkich, przyjazne przestrzenie wokół naszych biurowców – mówi Anna Życińska-Wójcik, dyrektorka projektu w spółce biurowej Skanska w Europie Środkowo-Wschodniej.

Głównym elementem rewitalizacji było stworzenie ogrodów deszczowych, które mają pozytywny wpływ na mikroklimat i środowisko naturalne. Te specjalnie zaprojektowane ogrody nie tylko oczyszczają i nawilżają powietrze, ale również zatrzymują większą ilość wody w przypadku intensywnych opadów deszczu. Wykorzystanie odpowiednich warstw podłoża pozwala również na poprawę czystości wód podziemnych i powierzchniowych.

W ramach rewitalizacji, Skanska zadbała również o nasadzenia drzew, krzewów, bylin i traw, aby stworzyć zróżnicowaną roślinność oraz estetyczne otoczenie. Prace obejmowały także odwodnienie chodników i ścieżek rowerowych, a także ochronę korzeni drzew poprzez odpowiednie ukształtowanie terenu. Cały projekt zajmuje powierzchnię 2700 mkw., co daje wystarczająco dużo miejsca do wypoczynku, rekreacji i spotkań.

Otwarcie zrewitalizowanego skweru było połączone piknikiem, który odbył się w dniu inauguracji. Podczas pikniku mieszkańcy mieli okazję wziąć udział w spacerze architektoniczno-przyrodniczym, warsztatach ogrodniczych oraz wielu innych atrakcjach. Podczas wydarzenia uczestniczy zapoznali się po raz pierwszy z „Gastro mapą Powstańców Śląskich”.

Źródło: Materiał prasowy

NAJNOWSZE

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Wrocławskie centrum handlowe „Swoja Olimpia” zostało zwycięzcą trzydziestej drugiej edycji konkursu architektonicznego „Piękny Wrocław”. Obiekt, zaprojektowany przez pracownię Architektury Głowacki, otrzymał Grand Prix konkursu. Wyniki...

POLECAMY