wtorek, 12 grudnia, 2023

Śląsk Wrocław zagra z Buducnost Podgorica

Data:

Udostępnij przez:

Śląsk Wrocław czeka trudne zadanie w wyjazdowym meczu z Buducnost Podgorica. Spotkanie w ramach 11. kolejki BKT EuroCup odbędzie się we wtorek 2 sierpnia o godzinie 18:00 w stolicy Czarnogóry.

Wrocławianie w ostatnich tygodniach przeżywają trudny okres. W lidze FIBA Europe Cup przegrali dwa z trzech ostatnich meczów, a w Energa Basket Lidze nie wygrali od czterech spotkań. Dodatkowo drużynę z Wrocławia dotykają problemy kadrowe. Do kontuzjowanych Jawuna Evansa i Łukasza Kolendy dołączył także Frankie Ferrari, który miał być nowym rozgrywającym zespołu. Amerykanin przyleci do Wrocławia we wtorek i nie będzie mógł zagrać w najbliższym spotkaniu.

Z kolei Buducnost Podgorica jest liderem ligi ABA i ma na koncie 10 zwycięstw w 10 meczach. W EuroCupie czarnogórska drużyna wygrała dwa z trzech pierwszych spotkań. W zespole z Podgoricy największą gwiazdą jest McKinley Wright IV, który jeszcze przed rokiem grał w NBA. Dobrze spisuje się także JaCorey Williams, Jalen Jones czy Brandon Paul.

Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki, Śląsk Wrocław będzie zdecydowanym underdogiem w tym spotkaniu. Wrocławianie będą musieli zagrać bardzo dobrze, aby mieć szansę na zwycięstwo. Transmisję meczu będzie można obejrzeć w Polsacie Sport Extra.

Źródło: WKS Śląsk

NAJNOWSZE

Powrót pociągów do Świeradowa-Zdroju

Powrót pociągów do Świeradowa-Zdroju

Świeradów-Zdrój, jeden z najsłynniejszych dolnośląskich kurortów, po 27 latach znów będzie miał połączenie kolejowe. Od 10 grudnia 2023 r. pociągi Kolei Dolnośląskich będą kursowały...

POLECAMY