piątek, 1 grudnia, 2023

Sonel z rekordowymi wynikami sprzedaży

Data:

Udostępnij przez:

Grupa Sonel, jeden z czołowych producentów przyrządów pomiarowych w Polsce, osiągnęła w pierwszym półroczu 2023 r. rekordową sprzedaż w swojej historii.

Skonsolidowane przychody Sonek wzrosły o 14,9% r/r do 102,8 mln zł, a zysk netto o 12% r/r do 7,3 mln zł. W strukturze sprzedaży Grupy w pierwszym półroczu 2023 r. najwyższy udział miały przychody Sonela (65%), Foxytechu (29%), rynek indyjski (5%) oraz rynek South East Asia (niecałe 1%).

Główne zamierzenia Grupy Sonel na drugie półrocze br. to kontynuacja działań w zakresie intensyfikacji sprzedaży i rozwoju sieci dystrybucji. Firma pracuje również nad kolejnymi przyrządami, które pozwolą na dywersyfikację i rozwój oferty.

W pierwszym półroczu br. do oferty trafiły trzy nowe wyroby wraz z akcesoriami i oprogramowaniem. Trwają też prace nad siedmioma projektami urządzeń pomiarowych oraz dużą ilością mniejszych projektów. Na początku czerwca spółka złożyła wniosek o realizację projektu dotacyjnego z programu FENG. Wartość projektu wynosi 18,5 mln zł, a wartość dofinansowania to około 9 mln zł.

Sonel pozostanie nadal spółką dywidendową. Od 2009 roku spółka wypłaciła akcjonariuszom 84,5 mln zł, co daje łączny DPS na poziomie 6,04 zł. Z zysku za 2022 r. spółka wypłaciła 8,4 mln zł czyli 0,6 zł na akcję.

Źródło: Materiał prasowy

NAJNOWSZE

POLECAMY