sobota, 2 grudnia, 2023

Spotkanie | Moje ciało jest OK, Twoje ciało jest OK

Data:

Udostępnij przez:

Jak pokochać swoje ciało i czuć się w nim dobrze? Jak zaakceptować siebie? Spotkanie „Moje ciało jest OK, Twoje ciało jest OK” zostało zorganizowane dzięki uprzejmości Dolnośląskiej Fundacji Onkologicznej.

Jak poradzić sobie z emocjami, które pojawiają się podczas myślenia o swoim ciele? Jak ważne są regularne wizyty i ginekologów i samobadanie? Na te i wiele więcej pytań odpowiedzi poznały uczestniczki, które prowadziła Aga Szuścik.

W lekcjach o zdrowiu ginekologicznym udział wzięło 106 uczennic ze szkół podstawowych z:

  • Lutomi Dolnej,
  • Witoszowa Dolnego,
  • Grodziszcza,
  • Pszenna.

Uczennice chętnie odpowiadały na pytania, były aktywne i zaciekawione. Tym samym otwarte na pozyskanie nowej wiedzy w trudnych tematach. Spotkanie odbyło się  w swobodnej, kobiecej atmosferze.

Każda z nas ma za sobą historię onkologiczną. Jedna przeżyła chorobę w wieku nastoletnim, inna już w dorosłym. Zgodnie jednak twierdzimy, że swoje zdrowie, a nawet życie – zawdzięczamy przede wszystkim badaniom. Profilaktyka jest niezwykle istotna. Ważne jest także, abyście nie bały się rozmawiać o swoich problemach czy zauważonych u siebie niecodziennych objawach. Rozmawiajcie z mamą, babcią, czy nauczycielką. Świat, w którym obecnie żyjecie, stoi otworem dla Waszego zdrowia – mówiła Teresa Mazurek wójt gminy Świdnica.

Na spotkaniu była obecna Beata Moskal Słaniewska, prezydent Świdnicy, która była  honorowym patronem wydarzenia. Obecni byli również sponsorzy wydarzenia:

  • Katarzyny Izabela Mrzygłocka, posłanka na Sejm RP
  • Robert Jagła, Prezes Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego.

Celem przedsięwzięcia jest nauka o dbaniu o intymne części ciała, o ciałopozytywności, anatomii, dobrych nawykach w toalecie, miesiączce, wizycie u ginekologa i profilaktyce. Wszystko zgodnie z aktualną wiedzą medyczną, bez kontrowersji, z uśmiechem i luzem.
O część praktyczną, związaną z nauką o samobadaniu piersi zadbali członkowie Fundacji eRAKobiet. Stoisko informacyjne, dotyczące endometriozy i zagrożeń z nią związanych, przygotowała Fundacja Endomama.

Źródło: UG Świdnica

NAJNOWSZE

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Wrocławskie centrum handlowe „Swoja Olimpia” zostało zwycięzcą trzydziestej drugiej edycji konkursu architektonicznego „Piękny Wrocław”. Obiekt, zaprojektowany przez pracownię Architektury Głowacki, otrzymał Grand Prix konkursu. Wyniki...

POLECAMY