poniedziałek, 11 grudnia, 2023

Struktura sprzedaży nowych mieszkań w Polsce w 2023 roku

Data:

Udostępnij przez:

Jaki jest obecnie udział poszczególnych grup kupujących w strukturze sprzedaży nowych mieszkań w Polsce?

W 2023 roku na rynku mieszkaniowym w Polsce dominują mieszkania na własne potrzeby. Stanowią one około 80% wszystkich sprzedanych mieszkań. W segmencie mieszkań na wynajem udział w sprzedaży wynosi około 20%.

Wzrost udziału mieszkań na własne potrzeby spowodował, że udział inwestorów w rynku mieszkaniowym nieznacznie się zmniejszył. Wciąż jednak stanowią oni istotną grupę, odpowiadającą za około 20% sprzedaży.

Zakupy pakietowe wracają na rynek, ale w ograniczonym zakresie. Dotyczy to głównie lokali inwestycyjnych, które są kupowane przez fundusze i inwestorów indywidualnych.

Program Bezpieczny Kredyt 2 proc. miał znaczący wpływ na wzrost sprzedaży nowych mieszkań. Dzięki temu programowi wzrosła liczba osób, które mogły pozwolić sobie na zakup mieszkania na własne potrzeby.

Perspektywy dla rynku mieszkaniowego w Polsce są dobre. Przewiduje się, że wzrost sprzedaży nowych mieszkań utrzyma się w kolejnych latach.

Źródło: Materiał prasowy

NAJNOWSZE

Powrót pociągów do Świeradowa-Zdroju

Powrót pociągów do Świeradowa-Zdroju

Świeradów-Zdrój, jeden z najsłynniejszych dolnośląskich kurortów, po 27 latach znów będzie miał połączenie kolejowe. Od 10 grudnia 2023 r. pociągi Kolei Dolnośląskich będą kursowały...

POLECAMY