sobota, 2 grudnia, 2023

Strzegom – 2 nowe budynki TBS powstaną przy ul. Parkowej

Data:

Udostępnij przez:

Gmina Strzegom pozyskała kolejne środki na budowę 2 budynków w systemie TBS przy ul. Parkowej. Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca 2025 roku.

Koszt inwestycji to około 44,65 mln zł. W każdym z budynków są 44 mieszkania o powierzchni od 30 do 70 m2. Dodatkowo w podziemiu znajdą się garaże, a na zewnątrz miejsca postojowe, ciągi pieszo-jezdne, mała architektura oraz plac zabaw.

Mieszkania w systemie TBS są przeznaczone dla osób o średnich dochodach, które nie stać na zakup własnego mieszkania. W celu uzyskania mieszkania w TBS-ie należy wpłacić kaucję w wysokości 12-krotności miesięcznego czynszu oraz partycypację wynoszącą 8 proc. iloczynu powierzchni mieszkania oraz wartości odtworzeniowej 1 m2 powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych.

Budowa 2 budynków ma potrwać dwa lata. Zasiedlenie planowane jest w grudniu 2025 roku. Inwestycja realizowana jest przez Świdnickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o., którego udziałowcem jest gmina Strzegom. To kolejna inwestycja mieszkaniowa w Strzegomiu. W ostatnim okresie w mieście powstało wiele nowych mieszkań, zarówno w budownictwie komercyjnym, jak i społecznym.

Źródło: PAP MediaRoom

NAJNOWSZE

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Wrocławskie centrum handlowe „Swoja Olimpia” zostało zwycięzcą trzydziestej drugiej edycji konkursu architektonicznego „Piękny Wrocław”. Obiekt, zaprojektowany przez pracownię Architektury Głowacki, otrzymał Grand Prix konkursu. Wyniki...

POLECAMY