sobota, 2 grudnia, 2023

Studencki łazik marsjański zwycięzcą Anatolian Rover Challenge w Turcji

Data:

Udostępnij przez:

Reprezentacja studenckich naukowców z Politechniki Wrocławskiej zdobyła serca jury i publiczności na międzynarodowych zawodach Anatolian Rover Challenge w Turcji.

Studencki łazik marsjański Scorpio 7, stworzony przez Koło Naukowe Off-Road, okazał się niekwestionowanym zwycięzcą, zdobywając aż osiem prestiżowych nagród, w tym trzy złote medale w różnych kategoriach.

Scorpio 7, najnowsze dzieło inżynierów z PWr, imponuje swoją wszechstronnością i wydajnością. Oparta na zaawansowanej technologii konstrukcja ważąca 47 kg potrafi poruszać się z imponującą prędkością do 20 km/h. Jego największym atutem jest jednak zdolność do radzenia sobie na nierównej powierzchni, co stanowi nieocenione umiejętności dla eksploracji marsjańskiego terenu.

Scorpio 7 i jego osiągnięcia stanowią dowód na wysoki poziom inżynieryjnych umiejętności polskich studentów oraz potencjał współpracy naukowej. Polska reprezentacja pokazała, że z determinacją, pasją i zaangażowaniem można odnosić sukcesy na arenie międzynarodowej.

Źródło: PWr

NAJNOWSZE

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Wrocławskie centrum handlowe „Swoja Olimpia” zostało zwycięzcą trzydziestej drugiej edycji konkursu architektonicznego „Piękny Wrocław”. Obiekt, zaprojektowany przez pracownię Architektury Głowacki, otrzymał Grand Prix konkursu. Wyniki...

POLECAMY