poniedziałek, 11 grudnia, 2023

Studia medyczne w Wałbrzychu – nowa oferta Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu

Data:

Udostępnij przez:

Przyszli lekarze będą mieli szansę kształcić się na jednolitych studiach magisterskich w Wałbrzychu. Rekrutacja trwa.

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu stworzył nową filię w Wałbrzychu, umożliwiając studentom zdobycie wykształcenia medycznego bez konieczności wyjazdu z regionu. Jednolite studia magisterskie na kierunku lekarskim ruszają od października tego roku.

Filia UMW w Wałbrzychu zapewni studentom dostęp do praktycznych zajęć. Dzięki współpracy z lokalnymi placówkami medycznymi, takimi jak szpitale w Wałbrzychu i Świdnicy, studenci będą mogli zdobywać praktyczne umiejętności pod okiem doświadczonych lekarzy.

Projekt filii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu w Wałbrzychu jest wspierany przez Akademię Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa. Filia będzie miała dostęp do nowoczesnego Centrum Symulacji Medycznych, co umożliwi realistyczne treningi dla przyszłych lekarzy.

Tworzenie filii medycznych poza metropoliami przynosi liczne korzyści społeczno-gospodarcze, zwłaszcza w obszarze zdrowia. Umożliwia to zwiększenie dostępu do wysokiej jakości edukacji medycznej i poprawę opieki zdrowotnej w regionach.

Źródło: UMW

NAJNOWSZE

Powrót pociągów do Świeradowa-Zdroju

Powrót pociągów do Świeradowa-Zdroju

Świeradów-Zdrój, jeden z najsłynniejszych dolnośląskich kurortów, po 27 latach znów będzie miał połączenie kolejowe. Od 10 grudnia 2023 r. pociągi Kolei Dolnośląskich będą kursowały...

POLECAMY