sobota, 2 grudnia, 2023

Sukces studentów na zawodach w USA

Data:

Udostępnij przez:

Złoty i dwa srebrne medale w trzech klasyfikacjach generalnych. Do tego dziewięć miejsc na podium we wszystkich konkurencjach. Te świetne wyniki osiągnęli studenci z Akademickiego Klubu Lotniczego na międzynarodowych zawodach lotniczych w USA.

Prestiżowe zawody SAE Aero Design West rozegrano w Teksasie w miejscowości Fort Worth. Do rywalizacji ze swoimi bezzałogowymi samolotami stanęło ponad 30 drużyn. 

Ekipy startowały w trzech konkurencjach – Regular, Micro i Advanced. Różniły się one wymogami, jakie musiały spełnić statki powietrzne. Chodzi o ich rozmiar, pułap skrzydeł, silnika czy zadań do wykonania.

Studenci PWr na zawodach w USA
Studenci PWr na zawodach w USA

Wrocławską uczelnię reprezentowali studenci z Akademickiego Klubu Lotniczego PWr. Klub od lat należy do czołowych drużyn w zawodach z serii SAE. Młodzi konstruktorzy zwyciężyli w klasyfikacji generalnej klasy Advanced, a w pozostałych dwóch uplasowali się na drugiej pozycji.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników oraz świadomi tego, ile pracy i wysiłku włożyliśmy w cały projekt – podkreśla Nikodem Perła, wiceprezes AKL. – Udało nam się odblokować pełen potencjał naszych konstrukcji i ponownie wracamy do Polski jako najbardziej utytułowana drużyna na świecie – dodaje.

Studenci nie spoczywają na laurach, bo teraz przed nimi kolejne zawody – organizowana w Polsce Droniada. Konkurs ten wymaga głównie umiejętności przetwarzania w chmurze, uczenia maszynowego z elementami sztucznej inteligencji i połączenia detekcji zmian z mechanizmem precyzyjnego zrzutu. Tegoroczna edycja planowana jest na czerwiec.

W międzynarodowych zawodach SAE Aerodesign rywalizują młodzi konstruktorzy lotniczy z całego świata. Organizuje je stowarzyszenie SAE International. Zawodom patronują giganci z branży lotniczej, m.in. Lockheed Martin, Siemens czy Solidworks.

Źródło: Politechnika Wrocławska

NAJNOWSZE

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Wrocławskie centrum handlowe „Swoja Olimpia” zostało zwycięzcą trzydziestej drugiej edycji konkursu architektonicznego „Piękny Wrocław”. Obiekt, zaprojektowany przez pracownię Architektury Głowacki, otrzymał Grand Prix konkursu. Wyniki...

POLECAMY