poniedziałek, 11 grudnia, 2023

Szkoła podstawowa z Wrocławia z największą liczbą drużyn w Pucharze Tymbarku

Data:

Udostępnij przez:

Wrocławska szkoła podstawowa została nagrodzona za zgłoszenie największej liczby drużyn do Pucharu Tymbarku. Wyróżnienie to zachęca inne placówki do promowania piłki nożnej wśród dzieci.

Szkoła Podstawowa nr 75 z Oddziałami Integracyjnymi w Zespole Szkół nr 21 we Wrocławiu otrzymała nowy sprzęt sportowy od organizatorów Pucharu Tymbarku. Nagroda została przyznana za zgłoszenie największej liczby drużyn do XXIII edycji turnieju spośród wszystkich dolnośląskich placówek. Tym samym szkoła ta stała się przykładem dla innych, jak promować piłkę nożną wśród dzieci. Za koordynację zgłoszeń do Pucharu Tymbarku w szkole odpowiadał Sławomir Partyka.

Polski Związek Piłki Nożnej przyznaje nagrody za największą liczbę zgłoszonych drużyn. Celem jest zmotywowanie szkoły do tego, by dawały szansę występu w rozgrywkach jak największej liczbie zainteresowanych. Udział w Pucharze Tymbarku nic nie kosztuje. Natomiast dla dzieci jest to świetną przygodą i może być początkiem rozwijania piłkarskiej pasji.

Ruszyły zapisy do XXIV edycji Pucharu Tymbarku

Trwają zapisy do XXIV edycji Pucharu Tymbarku, które zakończą się 31 stycznia 2024 r.. Na stronie www.zpodworkanastadion.pl można zgłaszać zespoły dziewcząt i chłopców w kategoriach wiekowych: U-8, U-10 i U-12.

Rozgrywki rozpoczną się wiosną przyszłego roku. Najpierw od etapów regionalnych: gminnych i powiatowych, które zakończą się finałami wojewódzkimi. Następnie szesnaście najlepszych zespołów z kategorii U-10 i U-12 zagra w Warszawie w Finale Ogólnopolskim. Nagrodą Główną w Turnieju jest spotkanie z piłkarzami reprezentacji Polski.

Źródło: Materiał prasowy

NAJNOWSZE

Powrót pociągów do Świeradowa-Zdroju

Powrót pociągów do Świeradowa-Zdroju

Świeradów-Zdrój, jeden z najsłynniejszych dolnośląskich kurortów, po 27 latach znów będzie miał połączenie kolejowe. Od 10 grudnia 2023 r. pociągi Kolei Dolnośląskich będą kursowały...

POLECAMY