czwartek, 30 listopada, 2023

Sztuczna inteligencja i medycyna

Data:

Udostępnij przez:

Prof. Andrzej Grzybowski wygłosi w poniedziałek, 17 kwietnia, otwarty wykład w ramach Interdyscyplinarnego Seminarium Naukowego PWr.

Na wykład pt. „Sztuczna inteligencja i medycyna” zapraszamy do Centrum Kongresowego PWr (bud. D-20, ul. Janiszewskiego 8) od godz. 13.00.

Prof. Andrzej Grzybowski jest kierownikiem Katedry Okulistyki na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Jest również założycielem i inicjatorem projektów Fundacji Wspierania Rozwoju Okulistyki „Okulistyka 21”. Specjalizuje się w sztucznej inteligencji w okulistyce, chirurgii zaćmy, leczeniu prezbiopii oraz chorób siatkówki. Jest także międzynarodowym ekspertem w dziedzinie zapobiegania i leczenia krótkowzroczności u dzieci. 

To jedyny polski okulista w rankingu TOP 2% najlepszych światowych naukowców w 2019 i 2020 roku przygotowanym przez Uniwersytet Stanforda. Według Expertscape Worldwide Ranking znajduje się na pierwszym miejscu na świecie w zakresie zaćmy i operacji zaćmy oraz na trzecim w zakresie zapaleń wnętrza gałki ocznej.

Był profesorem wizytującym w Sun Yat-sen University of Medical Sciences, Guangzhou, Chiny oraz Dalhousie University, Halifax, Kanada.

Autor i współautor ponad 600 artykułów naukowych w recenzowanych międzynarodowych czasopismach naukowych, członek wielu towarzystw naukowych, w tym Academia Europaea, Europejskiego Towarzystwa Badań Narządu Wzroku (EVER), Europejskiej Akademii Okulistyki i Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Zaćmy i Chirurgii Refrakcyjnej (ESCRS) oraz Europejskiego Towarzystwa Retinologicznego (Euretina).

Laureat Nagrody Ministra Edukacji i Nauki za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej oraz Nagrody Founders’ Award przyznawanej przez International Society for Refractive Surgery (ISRS). Otrzymał także Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski.

Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe to cykl skierowany do szerokiego grona odbiorców – studentów, doktorantów, pracowników naukowych i wszystkich zainteresowanych pogłębianiem wiedzy. Na Politechnice Wrocławskiej regularnie goszczą eksperci z różnych dziedzin, którzy chętnie dzielą się wynikami swoich badań.

Wstęp wolny.
Obowiązują jednak wcześniejsze zgłoszenia (www.wroclaw.tech/andrzejgrzybowski). 

Źródło: Politechnika Wrocławska

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

NAJNOWSZE

POLECAMY