sobota, 2 grudnia, 2023

Sztuka w mig! | Weekendowe warsztaty i lekcje muzealne dla osób z autyzmem

Data:

Udostępnij przez:

Muzeum Narodowe we Wrocławiu uruchamia projekt „Sztuka w mig!” skierowany do rodzin z dziećmi ze spektrum autyzmu oraz osób dorosłych i dzieci.

Muzeum Narodowe we Wrocławiu kontynuuje swoje działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Tym razem skupia się na potrzebach rodzin z dziećmi ze spektrum autyzmu oraz osób dorosłych i dzieci. W ramach projektu „Sztuka w mig!” organizowane będą weekendowe warsztaty, gdzie uczestnicy będą mieli okazję twórczo spędzić czas i odkrywać sztukę.

Dodatkowo, muzeum oferuje bezpłatne lekcje muzealne, podczas których uczestnicy będą mogli zgłębiać tajemnice wystaw, tradycyjne wzory oraz niezwykłe abakany. To doskonała okazja do poszerzenia wiedzy i odkrycia nowych inspiracji.

Projekt „Sztuka w mig!” uwzględnia również grupę roboczą dla nauczycieli, pedagogów i innych osób zajmujących się edukacją osób ze spektrum autyzmu. To wspólne poszukiwania metod i technik pracy, które uwzględniają specyficzne potrzeby tych osób.

„Sztuka w mig!” jest częścią większego projektu Muzeum Narodowego we Wrocławiu w zakresie poszerzenia dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. Celem inicjatywy jest wypracowanie dobrych praktyk oraz materiałów edukacyjnych, które posłużą do dalszego udostępnienia i zwiększenia dostępności dla wszystkich zwiedzających.

Źródło: MNWr

NAJNOWSZE

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Wrocławskie centrum handlowe „Swoja Olimpia” zostało zwycięzcą trzydziestej drugiej edycji konkursu architektonicznego „Piękny Wrocław”. Obiekt, zaprojektowany przez pracownię Architektury Głowacki, otrzymał Grand Prix konkursu. Wyniki...

POLECAMY