czwartek, 30 listopada, 2023

TAURON Gwardia Wrocław Academy – nowa kuźnia talentów siatkarskich

Data:

Udostępnij przez:

TAURON Gwardia Wrocław Academy – tak nazywać się będzie wrocławska kuźnia siatkarskich talentów. TAURON zostanie tytularnym partnerem jednego z najważniejszych klubów siatkarskich na Dolnym Śląsku.

W poniedziałek w sali konferencyjnej stadionu Tarczyński Arena odbyła się specjalna konferencja prasowa. Przedstawiciele Gwardii i TAURONA opowiedzieli o szczegółach zainicjowanej współpracy.

TAURON wspiera polską siatkówkę od wielu lat, tak na poziomie rozgrywek mistrzowskich, jak i amatorskim czy młodzieżowym. Liczymy, że dzięki naszemu wsparciu z wrocławskiej kuźni talentów wyrosną następcy naszych mistrzów, zachwycających swoją grą kibiców na całym świecie. Inwestycje w rozwój sportowy młodzieży postrzegamy, jako jedno z podstawowych zadań społecznej odpowiedzialności biznesu – wyjaśnia Paweł Szczeszek, prezes Grupy TAURON.

Dziś w ramach Akademii Gwardii Wrocław prowadzone jest siedem drużyn. Dodatkowo trenerzy akademii prowadzą grupy naborowe. Tam trenują dzieci już od 8 roku życia. W sumie w sercu Dolnego Śląska swoje siatkarskie umiejętności doskonali ponad 150 młodych adeptów sportu. Co roku młodzi przedstawiciele Gwardii meldują się w finałach Mistrzostw Polski w swoich kategoriach wiekowych.

Od lat w stolicy Dolnego Śląska budowana jest siatkarska kuźnia talentów. Młodzi zawodnicy z powodzeniem stanowią o sile młodzieżowych reprezentacji Polski czy drużyn ligowych.

Źródło: infoWire.pl

NAJNOWSZE

POLECAMY