sobota, 2 grudnia, 2023

Tężnia solankowa w Trzebnicy – nowa atrakcja dla mieszkańców i turystów

Data:

Udostępnij przez:

Burmistrz Trzebnicy Marek Długozima podpisał umowę z firmą PROJ-REM Antoni Duźniak na wykonanie projektu nowej tężni solankowej. Obiekt powstanie na terenie Stawów Trzebnickich, w miejscu dawnej ścieżki zdrowia.

Tężnia będzie miała nowoczesną, innowacyjną instalację. Będzie wyposażona w solary, które pozwolą na jej ekologiczne zasilanie, a także czujnik ruchu, który będzie uruchamiał mechanizm dozujący solankę tylko w obecności spacerowiczów i kuracjuszy.

Lokalizacja nowej tężni nie została wybrana przypadkowo. Obiekt znajdzie się przy ścianie lasu, co zapewni mu naturalną barierę od wiatru. Dzięki temu skroplina zawierająca drogocenne pierwiastki będzie utrzymywać się w obrębie tężni.

Obecne tężnie w Trzebnicy cieszą się dużym zainteresowaniem, jednak są za małe na potrzeby mającego powstać uzdrowiska. Dlatego władze miasta zdecydowały się na budowę dużego obiektu, który doskonale uzupełni ofertę w tym zakresie. Tężnia będzie zasilana solanką z odrestaurowanego odwiertu IG-1 w Lesie Bukowym.

Budowa nowej tężni to kolejny krok w kierunku odzyskania przez Trzebnicę statusu uzdrowiska. Kolejnym będzie powstanie inhalatorium w budynku dawnej Immaculaty.

Źródło: PAP MediaRoom

NAJNOWSZE

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Wrocławskie centrum handlowe „Swoja Olimpia” zostało zwycięzcą trzydziestej drugiej edycji konkursu architektonicznego „Piękny Wrocław”. Obiekt, zaprojektowany przez pracownię Architektury Głowacki, otrzymał Grand Prix konkursu. Wyniki...

POLECAMY